Ogłoszenia

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

EWANGELIA: Łk 17, 11-19
Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami».

Bóg jest hojnym dawcą. Nieustannie obdarowuje łaskami. Aby to odkryć, potrzeba wdzięczności. Uznanie bycia obdarowanym jest pierwszym krokiem w efektywnym posługiwaniu się wszystkim, co otrzymaliśmy. Wdzięczność to również ufność, że Bóg wie najlepiej, czym nas obdarować i w jaki sposób.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii (na już wykonane i planowane prace ogrodowe obejścia naszego kościoła), a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji DNIA PAPIESKIEGO. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na misje.
 2. Dziś zapraszamy na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 20.00, schola Imani, która świętuje swoje 5 – lecie, czynnie włączy się w prowadzenie Różańca Fatimskiego. Program nabożeństwa: Różaniec Fatimski, Msza Święta, procesja z figurą Matki Bożej, Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone okapnikami. W tym miesiącu o niesienie figury MB Fatimskiej prosimy Górników, a o niesienie pochodni prosimy panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dolnioka. Nie będzie dziś Nabożeństwa Różańcowego o godz. 15.15.
 3. Trwa miesiąc październik. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE odprawiane są 45 minut przed Mszą Świętą wieczorną (w tygodniu o godz. 17.15, w piątki o godz. 16.15, w niedziele o godz. 15.15) Zachęcamy do udziału każdego: dorosłych, dzieci i młodzież. Chcemy w tym miesiącu szczególnie ożywić nasze grupy parafialne. W „Dzwonku” na czwartej stronie znajdziemy proponowany plan prowadzenia Różańca przez grupy parafialne (na kolejne dwa tygodnie października). Znajdziemy tam intencję na każdy dzień, o której chcemy pamiętać podczas naszej modlitwy. Dzieci, które przychodzą na różaniec, niech przynoszą jesienne kwiatki, przy figurze Matki Bożej jest specjalny wazon, dzieciom obecnym na różańcu rozdajemy obrazki.
 4. Od jutra w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2020 rok, najpierw będziemy przyjmować intencje za żywych parafian: z okazji ślubów, jubileuszy, rocznic itd., intencje za zmarłych będziemy przyjmowali od 12 listopada.
  Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19.30, wtorki, środy i piątki po Mszy Świętej porannej do godz. 9.30.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej (tj. około godz. 18.45), zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców, którzy w tym Roku Szkolnym, zamierzają posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej (7 czerwca 2020 roku).
 6. Zapraszamy nauczycieli, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz rodziców, którzy dysponują wolnym czasem na Mszę Świętą w środę o godz. 9.00 z okazji ŚWIĘTA SZKOŁY.
 7. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w małych grupach w czwartek o godz. 18.45, początek w kościele.
 8. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 9. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej, rodziców prosimy o motywację swoich dzieci i słowo zachęty.
 10. Zapraszamy MINISTRANTÓW i chłopców – kandydatów na ministrantów, szczególnie chłopców po wczesnej i pierwszej Komunii Świętej na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 zaś DZIECI MARYI spotykają się w soboty o godz. 10.00 (również zapraszamy dzieci, które chcą dołączyć do grona Dzieci Maryi).
 11. W sobotę od godz. 10.00 do godz. 13.00 ŚWIETLIKI w Domu Spotkań. Zapraszamy dzieci młodsze i starsze. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, szlaban na drodze dojazdowej do Domu Spotkań będzie zamykany w soboty od godz. 9.00 do godz. 13.00. Za zrozumienie dziękujemy.
 12. Również w sobotę od godz. 10.00 okazja do jesiennych prac porządkowych wokół naszego kościoła dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy przynieść odpowiedni sprzęt do prac porządkowych.
 13. Za tydzień, w niedzielę rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Dla uczniów klas 1 – 3 szkół SP: projekt znaczka – LOGO promujący kolędników misyjnych w naszej parafii, w formacie A4 (nie może być kolaż), który to będzie wykorzystany podczas akcji kolędników misyjnych w naszej parafii. Dla uczniów klas 4 – 8 SP: wykonanie SKARBONKI z motywem misyjnym. Termin składania prac do 15 listopada. Szczegóły u katechetów.
 14. Za tydzień, w niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na KONCERT CHARYTATYWNY – „dla Dominiki” do naszego kościoła. Wystąpią: uzdolnione dzieci, Katarzyna Szymik – fletnia pana, Paulina Maciończyk – skrzypce. Dominika ma 5 lat, mieszka w Jankowicach, ma całościowe zaburzenia rozwojowe, wymaga długotrwałej rehabilitacji ruchowej oraz terapii neurologopedycznych, nie potrafi samodzielnie funkcjonować, wymaga całodziennej opieki.
 15. W niedzielę, 27 października na godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowo – kameralny. Szczegóły na plakatach.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Szklarnia.