Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA


EWANGELIA  Mt 14,22–33

Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, mio­tana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży noc­nej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zoba­czywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”. Na to odezwał się Piotr: „Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie”. A on rzekł: „Przyjdź”. Piotr wyszedł z łodzi i krocząc po wodzie przyszedł do Je­zusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: „Panie, ratuj mnie”. Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: „Czemu zwątpiłeś, małej wiary?”. Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: „Prawdziwie jesteś Synem Bożym”.

Jezus jest Panem niemożliwego. Przychodzi w środku nocy do uczniów walczących z burzą na jeziorze. Piotr chce być blisko Jezusa. Prośba ta może wydawać się dziwna, wręcz wyzywająca czy nawet trochę bezczelna, jednak Jezus wysłuchuje jej. Pozwala apostołowi na niezwykłe przekroczenie granic własnego rozumu, lęku i sił natury. Piotr jednak w pewnym momencie wątpi i zaczyna tonąć. Jezus natychmiast go wyławia z odmętów. Sytuacja ta pokazuje apostołowi, że niemożliwe jest przestrzenią działania Boga, a nie zdobyczą człowieka. Niemożliwe jest osiągalne jedynie przez wielką ufność i pokorę.

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, w przyszłą niedzielę kolekta również na potrzeby naszej parafii.
  2. Zapraszamy w czwartkowy wieczór na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Program nabożeństwa – godz. 20.00 – Różaniec Fatimski, Msza Święta, procesja z figurą Matki Bożej, Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone okapnikami. Zgromadźmy się licznie, aby oddać chwałę Maryi. W tym miesiącu o niesienie figury MB Fatimskiej i pochodni prosimy Grupę Modlitwy Ojca Pio.
  3. W sobotę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Jest to święto nakazane, więc jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Mszy Świętej. Zgodnie z tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy zioła i kwiaty. Msze święte jak w niedzielę, w porządku wakacyjnym.
  4. Nadal będziemy transmitować Msze Święte z naszego kościoła, w niedziele o godz. 11.00, dla osób starszych, chorych i przebywających na kwarantannie.
  5. Trwają wakacje. W niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (z wyjątkiem: 30 sierpnia – niedziela chrzcielna). W wakacyjne niedziele nie będzie Nieszporów. Msze Święte w tygodniu – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
  6. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje, które księża oprawią podczas swoich urlopów.
  7. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji będzie czynna: w środę i w piątek od godz. 8.00 do 9.30 oraz w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. W poniedziałki i we wtorki Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  8. Wyjazd na Ukrainę zostanie przesunięty na przyszły rok. Termin nowego wyjazdu zostanie podany w późniejszym terminie. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży, na którym zostaną przekazane wszystkie ważne informacje, odbędzie się we wrześniu.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Rybnickiej od początku do nr 24.