Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła

EWANGELIA: Mk 4,26-34

Jezus powiedział do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”.

Bóg działa w sposób zaskakujący. Zasiewa ziarno swojej łaski w najgłębszych pokładach ludzkiego serca, dlatego królestwo Boże wzrasta w człowieku w sposób niedostrzegalny zarówno dla niego samego, jak i dla innych. Z tego wniosek, że nie ma ludzi straconych, zapomnianych przez miłosiernego Ojca. Ktoś słusznie zauważył, że w każdym sercu jest kawałek żyznej roli, na której rośnie życie Boże. W każdym, to znaczy również w sercu największego grzesznika.

 1. Dzisiejsza kolekta na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian na XXII FALĘ RADOŚCI pod hasłem: „RODZINNE SPOTKANIE KOCHAJĄCYCH SERC”, startujemy o godz. 14.30, na farskim placu i boisku parafialnym. Niech będzie to radosne święto nas wszystkich, czas radości i uśmiechu. Program na plakatach na pierwszej stronie „Dzwonka”. Zapraszamy wszystkich, przyjdźcie całymi rodzinami. Dla wszystkich – dzieci i dorosłych wiele atrakcji. Nie będzie dziś Nieszporów Niedzielnych.
 3. Już od rana, PĄCZKI Z NIESPODZIANKĄ można zakupić przed kościołem. Odbiór niespodzianek podczas Fali Radości na farskim ogrodzie.
 4. Spotkanie dla rodziców Dzieci Maryi, których dzieci wyjeżdżają na letnie rekolekcje organizowane przez naszą parafię we wtorek po meczu naszej reprezentacji J (około godz. 19.15 – 19.30) w Domu Spotkań.
 5. Zapraszamy ministrantów i Dzieci Maryi wraz z rodzicami na RADOSNE SPOTKANIE – ognisko na zakończenie roku formacji, w czwartek po Mszy Świętej wieczornej na farskim ogrodzie.
 6. Również w czwartek spotkanie grupy Słowa Bożego o godz. 19.00 w Domu Spotkań.
 7. W czwartek w klubie za garażami, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 18.45 odbędzie się zebranie rodziców/opiekunów dzieci wyjeżdżających na parafialne kolonie. Obecność obowiązkowa.
 8. W piątek o godz. 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież naszych świerklańskich szkół na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego – nie będzie już Mszy Świętej szkolnej.
 9. Uczniów III klas gimnazjalnych wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą z okazji zakończenia nauki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi w Świerklanach w środę o godz. 15.00.
 10. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed wakacjami w czwartek o godz. 16.30.
 11. Ministranci spotykają się w sobotę o godz. 9.00 w kubie za garażami.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Piekarniczej.
 13. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej w klubie za garażami katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 14. Informujemy że obiecana niespodzianka dla dzieci, które uczestniczyły regularnie we Mszach Świętych szkolnych, będzie w pierwszym tygodniu wakacji – we wtorek 26 czerwca o godz. 10.00 na farskim ogrodzie, tam wiele atrakcji dla dzieci, m. in. lody, popcorn, słodycze, napoje, gry i zabawy, konkursy. Wejściówki do odbioru przez cały tydzień (do przyszłej niedzieli) u pań katechetek oraz u ks. Marcina. Zapraszamy wszystkich.
 15. W dniach od 20 do 23 lipca odbędzie się PIESZA PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: „OWOCOWAĆ W DUCHU ŚWIĘTYM”. Zapisy przyjmujemy do 22 czerwca tylko w KANCELARII PARAFIALNEJ. Przy zapisie proszę podać: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego oraz wpłacić całą należność. Koszt pielgrzymki nie uległ zmianie – 120 zł osoby do 18 – tego roku życia oraz 150 zł osoby dorosłe.
 16. Od 25 czerwca (tj. poniedziałek) rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy Świętych. W tygodniu Msza Święta tylko o godz. 7.00 z wyjątkiem pierwszych czwartków i pierwszych piątków miesiąca, zaś w niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (z wyjątkiem 22 lipca i 26 sierpnia – niedziele chrzcielne), w wakacyjne niedziele nie będzie Nieszporów.
 17. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje, które księża oprawią podczas swoich urlopów.