Ogłoszenia duszpasterskie
XIX Niedziela Zwykła

EWANGELIA: J 6,41-51

Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi, dlatego że powiedział: „Jam jest chleb, który z nieba zstąpił”,
i mówili: „Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakżeż może On teraz mówić: «Z nieba zstąpiłem»?” Jezus im odpowiedział: «Nie szemrajcie między sobą. Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: «Oni wszyscy będą uczniami Boga». Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który
z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.

 

Gdy przechodzicie koło kościoła, wstąpcie, by pozdrowić Pana. Czy przeszlibyście obok drzwi przyjaciela, nie mówiąc mu «dzień dobry»?” – zachęcał swoich parafian św. Jan Vianney. Chrystus, Chleb żywy, który zstąpił z nieba, który jest pokarmem nieśmiertelności i życia wiecznego, jest ukryty w tabernakulum. Tam czeka, byśmy Go odwiedzali i przedstawiali Mu nasze prośby. „Patrzcie, jaki jest dobry! Dostosowuje się do naszej słabości. Gdyby ukazał się nam w całej swojej chwale, nie odważylibyśmy się zbliżyć do Niego. Pragnie, byśmy mieli szczęście znaleźć Go zawsze wtedy, gdy chcemy Go szukać” – mówił Proboszcz z Ars.

  1. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej parafii.
  2. W poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Program nabożeństwa: Różaniec Fatimski, Msza Święta, procesja z figurą Matki Bożej, Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone okapnikami.
  3. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy zioła i kwiaty. W tym dniu obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych, nie będzie popołudniowych nieszporów.
  4. W przyszłą niedziele pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zapraszamy nasze babie mamy, dziewczęta do pielgrzymowania do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
  5. Od poniedziałku do środy Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  6. Dzieci Maryi, które zapisały się na Parafialne Rekolekcje w dniach od 20 do 27 sierpnia w Szczyrku, rozpoczynają pobyt w Ośrodku Caritas od godz. 12.00, rodziców prosimy o zawiezienie swoich dzieci.
  7. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W tygodniu Msza Święta tylko o godz. 7.00, zaś w niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (26 sierpnia – niedziela chrzcielna), w wakacyjne niedziele nie będzie Nieszporów.
  8. W naszej parafii, do końca sierpnia trwa akcja Caritas „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW!”, celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych, które na początku września trafią do potrzebujących uczniów naszych szkół. W bocznej Maryjnej kaplicy jest specjalny kosz, do którego można przynosić przybory szkolne, za każdy dar dziękujemy.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła.
  10. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Rybnickiej od początku do nr 24.