Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w wyjątkowym czasie epidemii. Zachęcamy do aktów pokutnych którymi są post, modlitwa i jałmużna. Niech ten święty czas mija w naszych domach w atmosferze modlitwy.
 2. Dziś jeszcze możemy uczestniczyć w Gorzkich Żalach za pośrednictwem radia eM (107,6 FM) w niedziele o godz. 17.15 (transmisja Gorzkich Żali z katowickiej Katedry).
 3. Dalej zachęcamy naszych parafian do kontynuowania KRUCJATY MODLITEWNEJ prosząc Pana Boga o ustanie pandemii koronawirusa, oraz za służby medyczne, które służą chorym. Módlmy się w naszych domach, szczególnie o godz. 20.30. Odmawiajmy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, czytajmy Pismo Święte. Śpiewajmy w naszych rodzinach „Suplikacje…” jako wyraz naszego zaufania do Boga. Za wszelkie modlitewne inicjatywy z serca dziękujmy.
 4. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w naszym parafialnym kościele. Kościół jest otwarty:
  • od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 7.30 do godz. 17.30
  • w Wielki Czwartek od godz. 7.00 do godz. 17.00
  • w Wielki Piątek od godz. 7.00 do godz. 9.45 oraz od godz. 11.00 do godz. 17.00
  • w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 19.00.
  • Zadbajmy o to, aby zgodnie z obowiązującym prawem w kościele nie przebywało więcej niż 5 osób. Pamiętajmy także o naszych zmarłych.
 5. Ponieważ nie ma możliwości spowiedzi w konfesjonale oczekujemy, że każdy nasz parafianin skorzysta z możliwości, którą daje Kościół uzyskania przebaczenia grzechów ciężkich w wyjątkowej sytuacji – niemożności wyspowiadania się. Pragnąc uzyskać odpuszczenie grzechów należy  wzbudzić akt żalu doskonałego za grzechy oraz postanowić poprawę. Jeśli posiadamy grzechy ciężkie, należy dodatkowo postanowić, że spowiedź odbędzie się natychmiast po ustaniu epidemii.
 6. Zobowiązujemy naszych parafian do przyjęcia Chrystusa do swego serca w KOMUNII DUCHOWEJ. Możemy to uczynić raz dziennie. Należy wzbudzić szczere pragnienie przyjęcia Komunii Świętej czyli poprosić Pana Jezusa, by przyszedł do mojego serca. W naszej sytuacji zastąpi to faktyczne przyjęcie Komunii Świętej.
 7. Ks. Arcybiskup zarządził aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy Świętych bez obecności wiernych. Dlatego serdecznie zachęcamy o duchową jedność w czasie transmitowanych celebracji Triduum Paschalnego.
  • w Wielki Czwartek, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – transmisja on – line.
  • w Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 10.00 – transmisja on – line.
  • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 – transmisja on – line.
  • w Wigilię Paschalną (w Wielką Sobotę) – Liturgia Paschalna o godz. 20.00 – transmisja on – line.
 8. Z naszego kościoła parafialnego będziemy transmitować na  parafialnym kanale YouTube. Link do transmisji znajdziemy: na stronie internetowej naszej parafii www.swierklany.com.pl, na funpage Facebook naszej parafii. Można też wejść na główną stronę YouTube i wpisać: parafia św. Anny Świerklany. W wyszukiwaniu znajdziemy nasz parafialny kanał (klikamy w obrazek ze św. Anną). Korzystając z transmisji Mszy Świętych prosimy nie wykonywać innych czynności, ale czynić to w sposób pobożny.
 9. Przypominamy, że w WIELKI PIĄTEK obowiązuje nas post (tylko jeden posiłek do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, żeby zgodnie z polską tradycją powstrzymać się od jedzenia pokarmów mięsnych, aż do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej.
 10. Bardzo prosimy o ADORACJĘ KRZYŻA w tym roku w naszych domach. Ucałujmy nasz rodziny domowy krzyż. Tradycyjną ofiarę złóżmy do skarbony w kościele lub „przelejmy” na parafialne konto bankowe.
 11. POŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH – w tym roku poświęca pokarmy głowa rodziny. Tekst modlitwy poświęcenia na internetowej stronie parafialnej, na funpage Facebook naszej parafii, a w wersji papierowej na stoliku w kościele przy bocznych drzwiach.
 12. Czekamy na decyzje ks. Arcybiskupa w związku ze świętowaniem Świąt Wielkanocnych. Dlatego też, wielkanocne ogłoszenia parafialne przekażemy później.
 13. Ofiary na utrzymanie parafii możemy przelać na numer parafialnego konta bankowego. Numer konta: 63 1050 1344 1000 0004 0321 1766. Za każdy dar serca i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
 14. Przy bocznym wejściu do naszego kościoła do nabycia PASCHALIKI WIELKANOCNE – miniatury paschału rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas. Ofiara – 6 zł.
 15. Możemy dalej korzystać z bezpłatnej wersji elektronicznej Gościa Niedzielnego, więcej na stronie www.gosc.pl W Wielki Czwartek będzie w naszym kościele dostępne wielkanocne wydanie Gościa Niedzielnego w wersji papierowej. Polecamy.
 16. Kancelaria Parafialna jest czynna normalnie do środy, niektóre sprawy typowo kancelaryjne można przesunąć na czas późniejszy.
 17. Ks. Arcybiskup zachęca wiernych do przekazywania ofiar na zakup respiratorów przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Numer konta Caritas: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. Tytuł przelewu: OFIARA – KORONAWIRUS.
 18. W tym trudnym czasie dalej prosimy o wzajemną pomoc, zainteresujmy się samotnymi i starszymi sąsiadami.
 19. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Kazimierza Wielkiego, Korytarzowej i ks. Ligonia.