Ogłoszenia

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

EWANGELIA: Łk 10,25-37

Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: „Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Jezus mu odpowiedział: „Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?”. On rzekł: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego”. Jezus rzekł do niego: „Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył”.

Zbawienie to nie tylko sprawa własna ludzi albo tylko zależna od Boga. To rzeczywistość, która tworzy się w spotkaniu Bożego daru z wolną wolą człowieka. To toczący się codziennie dialog Boga i człowieka na temat zbawienia. Bóg mówi: – Kochaj całym sercem, kochaj jak siebie samego. Człowiek pyta: – Kogo mam kochać?. Bóg mówi: – Wszystkich, których spotkasz na swojej drodze. Wszystkich bez wyjątku, bo chodzi przecież o osiągnięcie zbawienia, a ku temu nie ma innej drogi niż całkowita miłość. Jezus, który z troską pochyla się nad wszystkimi „wpółumarłymi”, zachęca dziś na nowo do odpowiedzi czynem. Widząc potrzebę miłości, należy działać, a nie pytać, czy temu lub tamtemu człowiekowi warto okazać miłosierdzie. Zbawienie to logika Bożej miłości, która pochyla się nad każdym. On postawił mnie tam, gdzie jestem, nie po to, abym wzbudzał pytania, lecz był odpowiedzią.

Wdzięczny jestem, Panie Boże, że w swoim Synu obdarzyłeś mnie pełnią swojej miłości. Daj mi odwagę i wytrwałość w jej przyjmowaniu, abym moimi czynami okazywał ją tym, którzy tego potrzebują.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność w przyszłą niedzielę kolekta również  na potrzeby naszej parafii.
 2. Dziś, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy z okazji święta patrona kierowców – św. Krzysztofa. Zachęcamy kierowców do złożenia ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy – inicjatywa MIVA Polska – Komisji Episkopatu Polski ds. misji. Pamiętajmy o modlitwie przed jazdą samochodem i o bezpieczeństwie na drogach.
 3. Obowiązuje WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH. W tygodniu Msza Święta tylko o godz. 7.00 z wyjątkiem pierwszych czwartków i pierwszych piątków miesiąca, zaś w niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (z wyjątkiem: 21 lipca i 25 sierpnia – niedziele chrzcielne), w wakacyjne niedziele nie będzie Nieszporów Niedzielnych.
 4. Od jutra do końca wakacji obowiązuje wakacyjny porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i w czwartek od godz. 18.00 do godz. 19.30, w piątek od godz. 7.30 do godz. 9.30, we wtorek i w środę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 5. W piątek rozpoczynamy PIESZĄ PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ szlakiem Orlich Gniazd pod hasłem: „ZNAKI DUCHA ŚWIĘTEGO”. Msza Święta o godz. 7.00 w intencji pielgrzymów. Bagaże pielgrzymi można składać do samochodów od godz. 6.00 do godz. 7.00. Polecamy pieszych pielgrzymów modlitwie parafian.
 6. Tych którym obowiązki domowe, praca, zdrowie nie pozwalają uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, a chcą „duchowo” pielgrzymować zapraszamy w piątek i sobotę do naszego kościoła o godz. 20.30 na APELE JASNOGÓRSKIE, podczas tej modlitwy fotograficzna relacja z pieszego pielgrzymowania, krótka konferencja związana z tematem pielgrzymki, modlitwy maryjne. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00
 7. Wyjazd osób, którzy udają się na Jasną Górę autokarami w poniedziałek – 22 lipca o godz. 6.30 z parkingu kościoła. Na Jasnej Górze o godz. 9.30 Msza Święta w intencji pielgrzymów w kaplicy MB Częstochowskiej. Zapraszamy również do pielgrzymowania prywatnymi samochodami.
 8. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej w salce pod probostwem katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 9. Informujemy że chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę przed parafialnym odpustem (tj. 27 lipca). Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Pogodnej.
 11. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje, które księża oprawiają podczas swoich urlopów.
 12. W tym tygodniu rusza WAKACYJNA SZKOŁA, będzie czynna tylko w lipcu. Wszystkie dzieci, które spędzają wakacje w domu zapraszamy na ciekawe zajęcia i wycieczki w terminie od 16 lipca (wtorek) do 20 lipca (sobota) oraz od 23 lipca (wtorek)  – 26 lipca (piątek), od godz. 10.00 do godz. 13.00. Szczegóły pod ogłoszeniami.

WAKACYJNA SZKOŁA W NASZEJ PARAFII

UWAGA na  nowe terminy! Start – we wtorek, 16 lipca o godz. 10.00 i zapisy na wycieczkę. Zajęcia odbywać się będą aż do soboty w godz. od godz. 10.00 do godz. 13.00 za wyjątkiem dni wycieczkowych.

Kontynuacja Wakacyjnej Szkoły już w następnym tygodniu od wtorku – tj. od 23 lipca do  piątku tj. 26 lipca. UWAGA – w sierpniu nie będzie zajęć!

NASZE ATRAKCJE:

 • konkursy sportowe i zręcznościowe na punkty
 • wesołą zabawę
 • grę w „nogę”
 • zajęcia plastyczne i techniczne
 • poczęstunek
 • realizacja programu 100 ZADAŃ NA 100 LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH
 • propozycje wycieczek: Muzeum w Rybniku, okolicznościowe wystawy, zamek w Pszczynie, park, skansen, KOP Guido i kościół św. Józefa w Zabrzu, palmiarnia, Kolejkowo i Willa Caro w Gliwicach, Jasna Góra, Jura, Pustynia Błędowska, Zamek w Będzinie i Pałac Miroszewskich (miejsca do wyboru).

PRZYJDŹ,  ZAPRASZAMY, CIEBIE NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ!