Ogłoszenia

Niedziela Chrztu Pańskiego

EWANGELIA: Łk 3,15-16.21-22
Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

Przez sakrament chrztu świętego wszyscy jesteśmy Kościołem, który nieustannie gromadzi nas na świętej liturgii, abyśmy stawali się coraz to doskonalszą wspólnotą umiłowanych Jego dzieci. Podczas Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Kolekta zebrana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 16.00 Msza Święta o miłość w rodzinach, naszą patronkę św. Annę uczcimy w ramach Rodzinnego Kolędowania o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii.
 3. W środę po Mszy Świętej wieczornej MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM prowadzona przez naszą świerklańską Oazę. Zapraszamy młodych i dorosłych parafian.
 4. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej. Rodziców prosimy o słowo zachęty i mobilizację. W tym roku tematem jest Msza Święta przez poznawanie znaków.
 5. W piątek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, po Mszy Świętej szkolnej o godz. 18.00 zapraszamy na III PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD – czyli radosne śpiewanie kolęd przez dzieci lub rodziny naszej parafii. Wszystkich, którzy śpiewają, grają na różnych instrumentach muzycznych, pojedynczo, w duecie, a nawet rodzinnie, z koleżanką, kolegą. Zgłoszenia u katechetów. Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, telefon, tytuł wykonywanej kolędy, instrument muzyczny. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a szczególne zaproszenie dla babć i dziadków.
 6. Do czwartku trwają jeszcze ODWIEDZINY KOLĘDOWE. Przeżyjmy je w Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego. Kolędę w tygodniu od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 15.00, w sobotę o godz. 10.00, zaś w niedzielę o godz. 14.30
  Dzieci niech przygotują: zeszyt z religii, planszę z Rorat oraz „KARTĘ KIEROWCY – obecność na MSZACH ŚWIĘTYCH SZKOLNYCH”, młodzież, również zeszyt do religii, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania – „Kartę Formacji”.
  Od niepamiętnych czasów istnieje zwyczaj składania przez wiernych tzw. ofiar kolędowych. Przez złożone ofiary dajemy wyraz swojej troski o potrzeby naszego parafialnego kościoła. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na dalszy remont okien witrażowych.
 7. Ministrantów i kandydatów do ministrantów (zaproszonych przez księży na kolędzie) zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9.00, zaś Dzieci Maryi spotykają się w soboty o godz. 10.00 (również jesteśmy otwarci na dzieci, które chcą dołączyć do grona Dzieci Maryi).
 8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 15.15 na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 w Świerklanach Dolnych, zaś po Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 17.00) zapraszamy na Bożonarodzeniowy spektakl pt. „W Tobie jest światło”. Przedstawienie jest efektem wspólnych spotkań uczniów – wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej z Górnioka i członków Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech” ze Świerklan.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Aleja od początku do nr 34b.

KOLĘDA

Niedziela, 13 stycznia 2019, od godz. 14.30

ul. Leśna – od końca

ul. Jana Kazimierza – od końca i ul. Wł. Warneńczyka

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, od godz. 15.00

ul. Żorska – od końca

ul. Żorska – od początku

ul. Gajowa, ul. Żorska – nr 31, 31a, 31b, 31c i ul. Słoneczna

Wtorek, 15 stycznia 2019, od godz. 15.00

ul. Kazimierza Wielkiego – od początku

ul. Wł. Łokietka – od początku, ul. Zygmunta Starego i ul. Łokietka

ul. Korytarzowa – od końca

Środa, 16 stycznia 2019, od godz. 15.00

ul. Gogołowska – od końca

ul. Stawowa – od nr 74 do nr 1 i ul. Szybowa

ul. Spacerowa – blok

Czwartek, 17 stycznia 2019, od godz. 15.00

ul. Połomska – od końca

ul. Granice – strona świerklańska od końca do nr 4

ul. Granice – strona połomska od końca do nr 2