Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIX NIEDZIELA ZWYKŁA

EWANGELIA: Mk 10,42-45

Jezus przywoławszy Dwunastu, powiedział do nich: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”.

Nie znajdziesz Jezusa, szukając Go na zaszczytnym miejscu. Musisz Go wyglądać tam, gdzie się ukrywa: przy końcu stołu. Na uczcie, jaką dla ciebie wyprawił, będzie raczej pośród sług. On lubi przebywać z pokornymi, tam pytaj o Niego. Pyszałków zdaje się omijać z daleka. A nawet jeśli znajdzie się w ich towarzystwie, nikt Go tam nie rozpozna – zbyt są zajęci sobą. Zanim siądzie do stołu, połamie chleb i rozda swoim przyjaciołom, z uniżeniem i czułością obmyje im nogi. Jeśli dostrzeżesz Kogoś, kto nie wzgardził grzesznicą, która łzami obmywała Mu stopy, idź do Niego.

 1. Dzisiejsza kolekta na misje. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
 2. Gościmy w naszej parafii Siostry Elżbietanki ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, które opowiedzą o swoim powołaniu i życiu zakonnym.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, pamiętajmy o misyjnych intencjach Kościoła w naszych modlitwach.
 4. Trwa miesiąc październik. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE odprawiane są 45 minut przed Mszą Świętą wieczorną (w tygodniu o godz. 17.15, w piątki o godz. 16.15, w niedziele o godz. 15.15) Zachęcamy do udziału każdego: dorosłych, dzieci i młodzież. W „Dzwonku” na 4 stronie znajdziemy proponowany plan prowadzenia Różańca przez grupy parafialne (na kolejne tygodnie października). Znajdziemy też tam intencję na każdy dzień, o której chcemy pamiętać podczas naszej modlitwy. Dzieci, które przychodzą na różaniec, niech przynoszą przez cały miesiąc dar dla Maryi – JESIENNE KWIATKI DLA MATKI.
 5. W godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2019 rok, do końca października będziemy przyjmować intencje za żywych parafian: z okazji ślubów, jubileuszy, rocznic itd., Intencje za zmarłych będziemy przyjmowali od 5 listopada. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19.30, wtorki, środy i piątki po Mszy Świętej porannej do godz. 9.30.
 6. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie we wtorek o godz. 18.45 w kościele.
 7. Zapraszamy w środę o godz. 8.30 do kącika krawieckiego i na SPOTKANIE KORONKAREK do Domu Spotkań.
 8. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 9. W piątek, przed Różańcem, o godz. 15.45 zapraszamy do Domu Spotkań na rozdanie nagród przedstawicieli rodzin, których anioły otrzymały nagrodę I i II stopnia, zaś po Mszy Świętej szkolnej tych, którzy otrzymali nagrodę III stopnia. Więcej na ten temat na czwartej stronie „Dzwonka”.
 10. MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej. Rodziców prosimy o słowo zachęty i mobilizację.
 11. Młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY w piątek o godz. 18.00, rozpoczynamy modlitwą w kościele, zaś SCHOLA IMANI zaprasza na próbę również w piątek o godz. 20.00 do kościoła.
 12. Wyjazd młodzieży na wyjazdowe przygotowanie do małżeństwa pt. ODKRYJ W SOBIE MIŁOŚĆ w ramach STUDIUM PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO w piątek o godz. 17.00 z parkingu kościoła.
 13. Zapraszamy MINISTRANTÓW i chłopców – kandydatów na ministrantów, na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 zaś DZIECI MARYI spotykają się w soboty o godz. 10.00 (również jesteśmy otwarci na dzieci, które chcą dołączyć do grona Dzieci Maryi).
 14. W sobotę od godz. 10.00 do godz. 13.00 mają swoje zajęcia ŚWIETLIKI. Zapraszamy dzieci młodsze i starsze na gry i zabawy do Domu Spotkań.
 15. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej w salce pod probostwem katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 16. Za tydzień, w niedzielę KIERMASZ PALAFIALNY czyli Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła, kiermaszowa niespodzianka od Dzieci Maryi i ich rodziców – „urodzinowy kołocz od babki Anki – czyli kiermaszowy kołocz od naszej patronki św. Anny”. Będzie możliwość poczęstowania się kołoczem (wzięcia do domu do niedzielnej kawy) i wsparcia Dzieci Maryi, którzy już dziękują za okazane serce.
 17. Już dziś zapraszamy na wszystkie dzieci na RÓŻANIEC ZE ŚWIĘTYMI 30 października (tj. we wtorek). Prosimy dzieci o przebranie się za świętych, chcemy stworzyć żywy różaniec ze świętych i błogosławionych i pokazać wszystkim, że świętość jest dla nas. Dorośli mogą przynieść obrazy i figury świętych. W ramach tego nabożeństwa poświęcenie różańców, figurek, obrazów z wizerunkami świętych i błogosławionych.
 18. Zapraszamy do zakrystii dzisiaj i przez cały tydzień osoby, które chcą dołączyć do Róż Różańcowych naszej parafii – niech to będzie owoc naszej modlitwy różańcowej tego Maryjnego miesiąca.
 19. Zbliża się LISTOPAD – miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich, pamiętajmy również, by zadbać o rezerwację miejsc grobowych, przedłużenia rezerwacji miejsc grobowych można dokonywać w kancelarii w godzinach urzędowania.
 20. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Szybowej, Świerkowej i Warneńczyka.