Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu | 21 lutego 2021 r.

 1. Dzisiejsza kolekta to Jałmużna Postna – na potrzeby charytatywne archidiecezji.Bóg zapłać za Waszą ofiarność, w przeszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii – na ogrzewanie naszego kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI dziś o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Michał Chlubek – wikary parafii św. Barbary w Boguszowicach. Gorzkie Żale będziemy transmitować.
 3. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 60 osób. Prosimy o przestrzeganie tej ilości osób.
 4. Obowiązuje dyspensa Arcybiskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 5. Transmitujemy Msze Święte z naszego kościoła, w niedziele o godz. 8.00 i 11.00.
 6. Spotkanie formacyjne dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w formie zajęć on – line w dwóch grupach w czwartek w godzinach popołudniowo – wieczornych. Szczegóły przekaże młodzieży katechetka p. Anna Mika.
 7. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00.
 8. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej
  • w piątek po Mszy Świętej porannej,
  • o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci,
  • o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  • Zachęcamy grupy parafialne do prowadzenia rozważań. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Dróg Krzyżowych przyjmujemy w zakrystii.
 9. W piątek o godz. 18.45 (po Drodze Krzyżowej) w Domu Spotkań odbędzie się zebranie członków i sympatyków AKCJI KATOLICKIEJ. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do działania z okazji zbliżających się Parafialnych Misji i poświęcenia naszego kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci. Katecheza przedchrzcielna zaplanowana na sobotni wieczór nie odbędzie się. Rodziców i chrzestnych zobowiązujemy w sumieniu do lektury katolickich stron internetowych związanych z tematyką sakramentu Chrztu Świętego.
 11. Trwa malowanie naszego kościoła. Prosimy parafian o codzienne sprzątanie kościoła. Od tego tygodnia ulegają małej modyfikacji godziny sprzątania. I tak, od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15, w piątek o godz. 15.45, w sobotę o godz. 8.30 – przygotowanie kościoła na niedzielę.
  • W tym tygodniu prosimy parafian z następujących ulic:
  • w poniedziałek z ul. Rybackiej, Budowalnej, Rycerskiej, Żeglarskiej, Strażackiej;
  • we wtorek z ul. Kościelnej;
  • w środę z ul. Piekarniczej, Malarskiej, Rolniczej;
  • w czwartek z ul. Spacerowej;
  • w piątek z ul. Kucharzówka, Błękitnej, Zielonej;
  • w sobotę z ul. Granice, Połomskiej.
 12. W czasie malowania kościoła nie będzie sprzątania kościoła w poniedziałek rano. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła.
 13. Już dziś zapraszamy we wtorek 2 marca, po Mszy Świętej wieczornej do kościoła na spotkanie rodziców, dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 14. Nauki Przedślubne dla narzeczonych w formie wideokonferencji (dla pary narzeczonych) odbędą się od 5 do 7 marca od godz. 17.30. Zapisy przez stronę internetową: www.narzeczenikatowicka.pl
 15. Ofiary na utrzymanie parafii możemy przekazać na pośrednictwem parafialnego konta bankowego. Numer konta: 63 1050 1344 1000 0004 0321 1766. Za każdy dar serca i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
 16. Zachęcamy do załatwiania niektórych spraw kancelaryjnych telefonicznie (tel. 32 430 41 12) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.