Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu

EWANGELIA Łk 9, 28b-36
Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwóch mężów, stojących przy Nim. (…) A z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. W chwili, gdy odezwał się ten głos, Jezus znalazł się sam.

Bóg nie zapomina o mnie, dlatego codziennie wzywa do dialogu modlitwy. Chce, by to spotkanie było ubogacające i umacniające. Modlitwa jest spotkaniem z Bogiem, w którym lepiej Go poznaję, a On wskazuje mi, jak mam żyć, i daje niezbędne ku temu łaski. Najpierw potrzebuję jasnej świadomości, że przebywam przed żywym, prawdziwym Bogiem. On ciągle to potwierdza, choć nie mogę Go zobaczyć oczami, tak jak apostołowie na górze. Jednocześnie muszę nadstawić uszu: Bóg mi przypomina, że Jezus jest prawdziwym Bogiem, Jego Jedynym Synem. Istotą mojego bycia chrześcijaninem jest ufne posłuszeństwo Jezusowi. Miłość skraca drogę od słuchania do posłuszeństwa.

Przemień, Panie, moje serce, aby zawsze Ciebie szukało i umacniało się Twoją obecnością, wtedy łatwiej będzie mi zobaczyć, że droga posłuszeństwa wiedzie do zmartwychwstania.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli to kolekta specjalna na remont okien witrażowych. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie. Kolekta zebrana w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.
 2. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo GORZKICH ŻALI dzisiaj o godz. 15.00. Kazania Pasyjne głosi ks. Andrzej Sacher. Zachęcamy parafian do licznego udziału.
 3. Zapraszamy panów zainteresowanych duszpasterstwem mężczyzn – wspólnotą RYCERZE KOLUMBA na pierwsze spotkanie dziś o godz. 17.00 w salce pod probostwem.
 4. W Wielkim Poście zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i innych używek.
 5. We wtorek – uroczystość św. Józefa, zapraszamy stolarzy i ich rodziny na Mszę Świętą o godz. 7.00
 6. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 7. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w małych grupach również w czwartek o godz. 18.45, początek w kościele.
 8. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej. Rodziców dalej prosimy o słowo zachęty i mobilizację.
 9. Zachęcamy do udziału w DROGACH KRZYŻOWYCH:
  • w piątek po Mszy Świętej porannej,
  • o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci,
  • o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  Zachęcamy grupy parafialne do prowadzenia rozważań. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Dróg Krzyżowych przyjmujemy w zakrystii.
 10. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi spotykają się o godz. 10.00 w salce pod probostwem.
 11. W sobotę w Domu Spotkań od godz. 10.00 do godz. 13.00 zajęcia świetlicowe, zapraszamy dzieci młodsze i starsze.
 12. Zapraszamy na WIELKOPOSTNE MODLITEWNE CZUWANIE przygotowane przez naszą świerklańską OAZĘ w sobotni wieczór, początek o godz. 20.00. Temat tego czuwania: „WARSZTAT PANA BOGA czyli SPA DLA DUSZY”. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, niedzielna Msza Święta. Szczegóły na pierwszej stronie „Dzwonka”
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Jana III Sobieskiego i Jana Kazimierza.
 14. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypada w poniedziałek, 25 marca, podczas Mszy Świętych będzie okazja do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji znajdziemy na stoliku z prasą katolicką z tyłu kościoła.
 15. Informujemy, że we wtorek 26 marca odbędzie się spotkanie rodziców, dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Świętej wieczornej w salce pod probostwem.
 16. W piątek, 5 kwietnia planujemy (już po raz czwarty) podjąć trud Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, będą 2 trasy, pierwsza – mniej ekstremalna – łatwiejsza – śladem krzyży i kapliczek w Świerklanach, druga – zgodna z założeniami idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Odsyłamy do plakatów, portalu społecznościowego Facebook (trzeba wpisać: Ekstremalna Droga Krzyżowa Świerklany) – tam też znajdziemy dokładny opis trasy. Zapisy na ogólnopolskiej stronie internetowej EDK (www.edk.org.pl) – trzeba odnaleźć rejon – Świerklany, trasa – Św. Anny. Szczegóły na czwartej stronie „Dzwonka”.
 17. Informujemy, że w naszej parafii w ostatnim tygodniu marca (od 25 do 29 marca) będzie zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Celem tej zbiórki będzie pozyskanie środków na wsparcie polskich misjonarzy pracujących na misjach.
 18. Już dziś informujemy, że spotkanie osób wyjeżdzających na pielgrzymkę na Litwę odbędzie się w 29 marca (tj. piątek) o godz. 18.00 w salce pod probostwem.