Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

EWANGELIA: J 14,23-29
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

Słowa Boga niosą w sobie moc i gwarancję ich wypełnienia. Jezus daje mi dar Ducha, abym rozumiał Jego słowa i nimi żył. Co więcej, przez ten dar sam Chrystus Zmartwychwstały jest przy mnie obecny. Nie jestem zatem sam, bezradny. Dzięki Duchowi dzieło Chrystusa owocuje w moim życiu. On jest nauczycielem, który uczy mnie rozpoznawać to, co się Bogu podoba. Jest miłością, która daje mi moc zachowywania Jezusowej nauki. Jest pocieszycielem, który w najtrudniejszych nawet chwilach napełnia moje serce prawdziwym pokojem. Czyni ze mnie świątynię, gdzie Bóg przebywa w Trójcy.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Archidiecezji Katowickiej.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
  • w poniedziałek w ramach Nabożeństwa Majowego udamy się z procesją do krzyża obok grobów kapłanów.
  • we wtorek o urodzaje będziemy się modlić przy krzyżu na ul. Szerockiej w ramach Nabożeństwa Majowego.
  • w środę po Mszy Świętej porannej w ramach nowenny do MB Nieustającej Pomocy, pójdziemy z procesją do krzyża misyjnego przed kościołem.
 3. Trwa jeszcze do piątku, miesiąc maj, dlatego zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwa Majowe w niedziele o godz. 15.30, w tygodniu o godz. 17.30 (w piątki o godz. 16.30) w kościele.
  We wtorki o godz. 19.00 gromadzimy się (bez procesji z kościoła) przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii. We wtorek Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. Szerockiej
  Chcemy przy okazji, tych wtorkowych nabożeństw majowych radować się nawzajem tym pięknym Maryjnym miesiącem, dlatego zachęcamy do przyniesienia darów stołu – małych przekąsek, kanapek, ciastek, cukierków, itd. Niech to będzie takie nasze Maryjne sąsiedzkie świętowanie.
  Dzieci, które przychodzą na Nabożeństwa Majowe, niech przynoszą przez cały miesiąc wiosenne kwiatki, przy figurze Matki Bożej jest ustawiony specjalny wazon. To nasz dar dla Maryi – UMAJONE ŚWIERKLAŃSKIE DZIECIĘCE SERCA.
 4. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 5. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej. Chcemy się modlić za wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka.
 6. W tym tygodniu przypada I SOBOTA MIESIĄCA.
  Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, po niej zapraszamy na różaniec wynagradzający. Zapraszamy Dzieci Maryi na Mszę Świętą, a potem na wiosenne śniadanie na trawie na farskim ogrodzie (w razie niepogody w salce pod probostwem).
  Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 7. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 w salce pod probostwem.
 8. W sobotę w Domu Spotkań od godz. 10.00 do godz. 13.00 zajęcia świetlicowe, zapraszamy dzieci młodsze i starsze.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Leśnej i Łąkowej.
 10. Już za tydzień nasza XXIII Fala Radości pod hasłem „RADOŚĆ DZIECI – SKARB RODZINY”.
  Zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN i GOŚCI. Startujemy o godz. 14.30 na Boisku Parafialnym i Farskim Placu.
  • Chcemy, by było to nasze wspólne dzieło. Sponsorów i darczyńców Fali Radości prosimy o dostarczenie darów rzeczowych do środy do specjalnej skrzyni w kościele lub na probostwo. Módlmy się o dobrą pogodę.
  • Program znajdziemy na plakatach. Na 4 stronie „Dzwonka” znajdziemy więcej szczegółów tegorocznej Fali Radości.
  • Przypominamy jeszcze o konkursie plastycznym: „SZCZĘŚLIWE RODZINNE ŻYCIE”. Technika wykonania dowolna. Prace można składać u pań katechetek do czwartku. Czekają atrakcyjne nagrody.
  • Nasze mamy i babcie już dziś bardzo prosimy o upieczenie ciast.
  • Od poniedziałku do środy, w od godz. 8.00 do godz. 10.00 i od godz. 16.00 do godz. 18.00 w klubie za garażami będzie czynny BANK SZCZERYCH SERC. Prosimy o produkty potrzebne do upieczenia ok. 1800 paczków. Potrzebne są: mąka, cukier, jajka, masło, powidła śliwkowe, a także słodycze i soczki, które zabierzemy na kolonie. Już dziś dziękujemy za każdy dar!
  • W sobotę chcemy wszystko już przygotować – rozstawić namioty, stoiska, rozłożyć ławki i stoły do biesiadowania – rozpoczynamy o godz. 10.00.
 11. W dniach od 19 do 22 lipca odbędzie się PIESZA PARAFIALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ szlakiem Orlich Gniazd pod hasłem: „ZNAKI DUCHA ŚWIĘTEGO”. Formularz zgłoszeniowy jest wystawiony z tyłu kościoła – przy prasie katolickiej, trzeba go wypełnić danymi uczestnika pielgrzymki, podpisać i przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej wraz z należnością za pielgrzymkę. Koszt pielgrzymki nie uległ zmianie – 120 zł osoby do 18 – tego roku życia oraz 150 zł osoby dorosłe.
 12. Już dziś informujemy że Nauki Przedślubnie – ŚLUBUJĘ CI… – od 7 do 9 marca (tj. od piątku do niedzieli) – zapraszamy narzeczonych, rozpoczęcie nauk w piątek o godz. 18.00 w Domu Spotkań, w sobotę o godz. 17.00 w Domu Spotkań, w niedzielę o godz. 16.00 również w Domu Spotkań. W ramach nauk przedślubnych dla uczestników – narzeczonych w NIEDZIELĘ SPECJALNA MSZA ŚWIĘTA o godz. 17.00.