Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ewangelia: Mt 13, 1 – 9

Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.

Potrzeba wiele troski i uwagi, aby Słowo wypowiedziane przez Boga mogło wydać owoce w naszym życiu. Aby żyć Słowem w codzienności, potrzebujemy go słuchać, medytować nad nim, modlić się nim i kontemplować je. Żyjmy słowem Boga w codzienności.     

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Za tydzień w niedzielę również kolekta na potrzeby naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii.
 2. Nadal będziemy transmitować Msze Święte z naszego kościoła, w niedziele o godz. 11.00, dla osób starszych, chorych i przebywających na kwarantannie.
 3. Zapraszamy w poniedziałkowy wieczór na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Program nabożeństwa – godz. 20.00 – Różaniec Fatimski, Msza Święta, procesja z figurą Matki Bożej, Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone okapnikami. O niesienie figury MB Fatimskiej i pochodni prosimy górników.
 4. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy i kierowców z okazji święta patrona kierowców – św. Krzysztofa. Zachęcamy kierowców do złożenia ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy – inicjatywa MIVA Polska – Komisji Episkopatu Polski ds. misji.
 5. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej w salce pod probostwem katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 6. Trwają wakacje. W niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (z wyjątkiem: 19 lipca i 30 sierpnia – niedziele chrzcielne). W wakacyjne niedziele nie będzie Nieszporów. Msze Święte w tygodniu – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
 7. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę przed naszym odpustem, czyli 25 lipca. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 8. W czasie wakacji, podczas urlopów zadbajmy szczególnie o uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej naszych rodzin.
 9. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje, które księża oprawią podczas swoich urlopów.
 10. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji będzie czynna: w środę i w piątek od godz. 8.00 do 9.30 oraz w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. W poniedziałki i wtorki Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Powstańców.