Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2024 roku

EWANGELIA Mk 9, 2 – 10

Panie Jezu, umiłowany Synu Ojca, Odblasku Jego chwały, proszę Cię, umacniaj mnie w słuchaniu Ciebie i w posłuszeństwie Twojej Ewangelii, abym mógł się cieszyć oglądaniem Ciebie w niebie. Amen.

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta będzie przeznaczona na nasz kościół, a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Zachęcamy w każdy piątek do udziału w Drodze Krzyżowej:
  • po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla wszystkich,
  • o godz. 16.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci,
  • o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich.

Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Dróg Krzyżowych, przyjmujemy w zakrystii.

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 2. Zapraszamy dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.15 na wspólne przygotowanie do niedzielnej Mszy św. z owieczką.
 3. W poniedziałek zapraszamy na godz. 18.00 na Wieczór ze Świętą Anną. Chcemy uczcić naszą patronkę św. Annę w znaku relikwii. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo przed relikwiami św. Anny. W tym miesiącu liturgię przygotowują Róże Różańcowe.
 4. We wtorek na Mszę św. poranną i spotkanie do Domu Spotkań zapraszamy członków Apostolatu Maryjnego i tych, którzy pragną dołączyć do tej wspólnoty.
 5. We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Bożego do Domu Spotkań.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • w pierwszy czwartek o godz. 7.00 Msza św. o nowe powołania do Służby Bożej oraz za kapłanów, po niej nabożeństwo. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 8.00 do godz. 9.00 oraz od godz. 16.00 do godz. 18.00. Od godz. 18.30 do 19.30 adoracja Grupy Modlitwy św. o. Pio.
  • w pierwszy piątek o godz. 7.00 Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian, a o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Młodzież zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 19.00.
  • w pierwszą sobotę o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki. Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, a po niej medytacja fatimska i różaniec wynagradzający. Zapraszamy Dzieci Maryi na Mszę św. i śniadanie do salki pod probostwem.
 7. W sobotę do salki pod probostwem na godz. 9.00 zapraszamy Ministrantów i kandydatów do ministrantów.
 8. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy w marcu przed Świętami, czyli w sobotę 23 marca.
 9. Za tydzień będziemy przeżywali III Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię parafialną i wszystkie ofiary wpłacane na konto bankowe. Numer konta: 63 1050 1344 1000 0004 0321 1766. Za każdy dar serca i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
 11. Przekazujemy Wam zapowiedzi najbliższych wydarzeń w naszej wspólnocie parafialnej:
 • w piątek 8 marca Wieczór Uwielbienia
 • w środę 13 marca spotkanie Akcji Katolickiej i nowych jej członków
 • w piątek 15 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Będą dwie trasy: pierwsza – mniej ekstremalna – łatwiejsza – śladem krzyży i kapliczek w Świerklanach, druga – zgodna z ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapisy i wszystkie potrzebne informacje na stronie edk.org.pl i na Facebooku.
 • w poniedziałek 18 marca spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 • w piątek 22 marca odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.
 • w piątek 19 kwietnia odbędzie się Rocznica Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej.
 1. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową swierklany.com.pl
 2. Polecamy prasę katolicką. Jest aktualny numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także do nabycia dla najmłodszych „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem „Módl się z Jezusem”.
 3. Narzeczonych informujemy, że na drugi weekend marca zaplanowane są nauki przedślubne w naszej parafii. Zapisy przed platformę internetową narzeczenikatowicka.pl
 4. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 5. V Archidiecezjalną Pielgrzymkę Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin, a także chętnych diecezjan do Matki Bożej z Lourdesodbędzie się w dniach 7-12 września br. Wydarzenie to, organizowane pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, wpisuje się w obchody 100. rocznicy powstania archidiecezji katowickiej i ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Adrian oraz Ksiądz Biskup Marek.
 6. Wielkopostne kościoły stacyjne w Katowicach już od Środy Popielcowej są licznie odwiedzane przez diecezjan. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie papież odwiedzał poszczególne wspólnoty i celebrował tam Msze św. W radiu eM będą emitowane audycje związane z tym tematem:
  • codzienna audycja o kościele stacyjnym o 12.50 (emisja od poniedziałku do soboty);
  • materiał audiowizualny z homilii (dostępny na kanale youtubowym Radia eM).
 7. Wielkopostny Dzień Skupienia dla prawników oraz ich rodzin odbędzie się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 3 marca 2024 roku – w kaplicy Kurii Metropolitalnej w Katowicach.
 8. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach zaprasza na spektakl „Powróćmy jak za dawnych lat” w dniu 17 marca o godz. 17.30 na Sali bankietowej w Świerklanach. Bilety do nabycia w siedzibie GOKiR Świerklany.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy Parafian z ulic: Piekarniczej, Malarskiej, Rolniczej.