Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

EWANGELIA: Łk 24, 35 – 48

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.

Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi do nikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.

 1. Dzisiejsza kolekta na budowę kościoła MB Królowej Rodzin w Jankowicach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego dziś o godz. 15.30, przygotowane przez grupę Słowa Bożego naszej parafii.
 4. W każdą środę po Mszy Świętej wieczornej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez naszą świerklańską Oazę – zapraszamy wszystkich.
 5. Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Słowa Bożego w czwartek o godz. 19.00 w Domu Spotkań.
 6. W piątek o godz. 16.00 PIERWSZA SPOWIEDŹ dzieci, które przygotowują się do Wczesnej Komunii Świętej.
 7. W piątek o godz. 17.00 Msza Święta Szkolna – „święta załoga płynnie do Boga”. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, rodziców prosimy o słowo zachęty, a może też dobry przykład.
 8. Zapraszamy młodych naszej parafii na kolejne spotkanie Oazy w piątek o godz. 18.00, początek w kościele.
 9. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 w salce pod probostwem.
 10. Zapraszamy Dzieci Maryi i dziewczyny, które chcą do nas dołączyć na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salce pod probostwem, od godz. 10.00 do godz. 13.00 zajęcia dla dzieci w Domu Spotkań – Świetliki. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które pojadą na kolonie.
 11. W przyszłą niedzielę nasz Proboszcz – ks. Jerzy Paliński będzie świętował kolejną rocznicę urodzin. Mszą Święta w Jego intencji o godz. 9.30.
 12. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Kościelnej od nr 60 do końca i Górnej.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 • Robert Adamiecki z Koziegłów z Anną Kłosek z Wodzisławskiej
 • Kamil Rduch z Rybnika z Hanną Stencel z Strażackiej
 • Kamil Winkler z Wodzisławia z Martą Psota z Wodzisławskiej
 • Rafał Klimowicz z Rybnika z Anna Swaczyna z Wodzisławskiej
 • Dawid Łyżwa z Żor z Magdaleną Figura z Granic
 • Damian Misala z Powstańców z Patrycją Smyczek z Żorskiej
 • Krystian Skubała z Szczecina z Katarzyną Bańczyk z Leśnej
 • Rafał Loch z Parytetycznej z Anną Cnota z Wodzisławia Śląskiego
 • Krzysztof Menżyk z Wodzisławia Śląskiego z Justyną Kurzawa z Zamkowej
 • Szymon Miszałowski z Jastrzębia-Zdroju z Zuzanną Maciończyk z Górnośląskiej