Ogłoszenia duszpasterskie
XV Niedziela Zwykła

EWANGELIA : Mk 6,7-13

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi. I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

 

Czujemy się posłani przez Chrystusa, by po śladach Dwunastu iść z Dobrą Nowiną w świat. Jednak wielu z nas jest przekonanych o swojej niekompetencji do takiej misji: „To nie na moje siły, nie dam rady, nie potrafię, boję się”. To normalne odczucia, wszak nikt nie jest gotowy sam z siebie do tego zadania. Nawet apostołom wiele brakowało, a jednak zostali posłani i „codziennie nauczali w świątyni i po domach, głosząc Ewangelię o Chrystusie Jezusie” (Dz 5, 42). Działo się tak i dzieje nadal, gdyż to sam Chrystus wyposaża uczniów na drogę w swoją moc i mądrość. A zatem skuteczność misji nie zależy tylko od zdolności i zaangażowania posłanych, ale przede wszystkim od łaski Ducha Świętego, który działa w ludzkich sercach.

 1. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej parafii.
 2. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w tym miesiącu w sobotę przed naszym ODPUSTEM PARAFIALNYM (tj. 28 lipca) od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 3. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W tygodniu Msza Święta tylko o godz. 7.00 z wyjątkiem pierwszych czwartków i pierwszych piątków miesiąca, zaś w niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (z wyjątkiem 22 lipca i 26 sierpnia – niedziele chrzcielne), w wakacyjne niedziele nie będzie Nieszporów.
 4. Osoby, które chcą dołączyć do pieszych pielgrzymów na Jasną Górę w poniedziałek (23 lipca) autobusem, proszone są o zapisy w zakrystii (potrzebne dane osobowe: PESEL i adres) do dzisiaj. Koszt około 30 – 40 zł, płatne w autobusie w dniu wyjazdu.
 5. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje, które księża oprawią podczas swoich urlopów.
 6. W piątek o godz. 7.00 Msza Święta w int. Pielgrzymów, rozpoczynamy Świerklańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy modlitwom parafian. Bagaże będzie można składać od godz. 6.00 do godz. 7.00 na parkingu przed kościołem.
 7. Dzieci zapraszamy na zajęcia w ramach  „Wakacyjnej szkoły” od  17 do 20 lipca. Plan zajęć: wtorek – gry i zabawy, środa wycieczka, czwartek – gry i zabawy, piątek – wycieczka.
 8. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 9. W przyszłą niedzielę (tj. 22 lipca) na parkingach – po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy z okazji święta patrona kierowców – Św. Krzysztofa. Módlmy się o bezpieczeństwo na drogach.
 10. W związku z unijnym rozporządzeniem (RODO) o ochronie danych osobowych, zapowiedzi przedmałżeńskie będą wywieszane w gablotce parafialnej.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Połomskiej.