Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024 roku

 

EWANGELIA J 20, 19 – 31

Panie Jezu, słowa Tomasza Apostoła: „Pan mój i Bóg mój!” czynię moim wyznaniem. Pragnę, abyś był Panem mojego życia. Z ufnością powierzam się w Twoje miłosierne dłonie. Amen.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 2. W naszej parafii, w ramach wizytacji kanonicznej, gościmy Ks. Biskupa Marka Szkudło. Cieszymy się obecnością Ks. Biskupa wśród nas i dziękujemy za trud posługi biskupiej i duszpasterskiej. Dziękujemy za wszystko, co w tych dniach dobrego dla nas uczynił. Niech słowa, jakie przyszło nam usłyszeć od Ks. Biskupa w czasie tych odwiedzin, stanowią dla każdego z nas zachętę na całe lata do jeszcze większego zaangażowania się na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.
 3. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czasie którego m. in. odmówimy uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone, których życie może być zagrożone. Zachęcamy Was wszystkich do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. W obecnej sytuacji polityczno-społecznej szczególnie ważną kwestią jest, aby jak najwięcej osób podjęło się duchowej adopcji. To tak niewiele: jedna dziesiątka różańca dziennie przez dziewięć miesięcy, krótka modlitwa oraz podjęte dobrowolne wyrzeczenie. To taka nasza „mała cząstka” – jak małe ziarenko padające na glebę – niby niewielkie, ale wyrosnąć z niego może niejedno drzewo, dające dobre owoce! Ta codzienna wierność podjętej modlitwie przemienia oblicze świata. Niech w dzień Zwiastowania Pańskiego nie zabraknie kochających serc, które przyjmą do siebie te małe bezbronne dzieci i ich rodziny.
 5. W poniedziałek odbędzie się w katowickiej katedrze uroczyste rozpoczęcie rekolekcji archidiecezjalnych. Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej.
 6. We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Bożego do Domu Spotkań.
 7. W środę po Mszy św. porannej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspólny różaniec. W modlitwie Nowenny wypowiadamy nasze prośby i podziękowania. Wszystkie intencje zapisane na karteczkach, które odczytujemy w czasie nabożeństwa, przed poranną środową Mszą św. można wkładać do specjalnego koszyczka obok stolika z prasą.
 8. W środę o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkie osoby mogące zaangażować się w pomoc przy tegorocznej „Fali Radości”, która odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego dzieła.
 9. W czwartek o godz. 11.00 zapraszamy do Domu Spotkań wszystkich wykonujących lub zainteresowanych rękodziełem. Mile widziana prezentacja własnych dzieł.
 10. W piątek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 17.00. Po Mszy św. zapraszamy dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Komunii Świętej na próbę liturgiczną w kościele. W piątek 19 kwietnia na Mszy św. szkolnej o godz. 17.00 będziemy świętowali Rocznicę Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.
 11. Przypominamy, że za tydzień w poniedziałek odbędzie się ostatnia katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 12. Polecamy prasę katolicką. Jest m. in. aktualny numer „Gościa Niedzielnego, w którym m. in. o „Dzienniczku” Siostry Faustyny. Jest też wielkanocny numer „Małego Gościa Niedzielnego” z plakatem z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i wskazówkami, jak czytać obraz oraz z naklejką „Zaufaj Jezusowi”.
 13. Z okazji 100-lecia istnienia Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl 6 poniedziałkowych spotkań, począwszy od 8 kwietnia. Kurs modlitwy głębi, zwłaszcza dla zabieganych.  Szczegółowe informacje na stronie WŚSD w Katowicach.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy Parafian z ulicy Wł. Łokietka, Zygmunta Starego, Stawowa, Gogołowska,