Ogłoszenia

Odpust Parafialny – 25 lipca 2021 r.

  1. Dzisiejsza kolekta to nasza ofiara odpustowa. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
  2. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących epidemicznych zasad sanitarnych – zakładanie masek.
  3. Trwają wakacje. W niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 (z wyjątkiem: 29 sierpnia – niedziela chrzcielna). Msze Święte w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00, z wyjątkiem pierwszych czwartków i pierwszych piątków miesiąca.
  4. Dziś UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANNY. Kazania odpustowe wygłosi pochodzący z naszej parafii, ks. proboszcz Alojzy Sobik.
  5. Przed Sumą Odpustową zgromadzimy się przy Domu Spotkań, by w procesji uroczyście wprowadzić relikwie św. Anny do naszego kościoła. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów na procesji (ze św. Anną i z Najświętszym Sakramentem), panie w świątecznych strojach, chór Imani i orkiestrę. Prosimy, by feretron z relikwiarzem (na krótkich odcinkach) nieśli przedstawiciele całej parafii (ministranci, Dzieci Maryi, Oaza, grupa modlitwy św. O. Pio, Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Apostolat Maryjny, obydwa Koła Gospodyń Wiejskich, imienniczki św. Anny, mężczyźni, kapłani).
  6. Uroczyste Nieszpory Odpustowe o godz. 15.15. Obchodzimy dziś w całym Kościele Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z Tobą przez wszystkie dni. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe szczególnie nasze babcie i dziadków. Będziemy dziękować za dar relikwii św. Anny.
  7. Jutro, w poniedziałek o godz. 7.00 Msza Święta w intencji zmarłych parafian. To nasza odpustowa tradycja.
  8. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji jest czynna: w środy i w piątki od godz. 8.00 do godz. 9.30 oraz w czwartki od godz.18.30 do godz. 19.30. W poniedziałki i wtorki Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu (tylko w sobotę, o godz. 8.30) prosimy parafian z ul. Górnośląskiej, Korytarzowej.