Ogłoszenia

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
7 lipca 2024 roku

EWANGELIA Mk 6, 1 – 6

Panie Jezu, aby rozpoznać Cię w Twoim słowie albo w działaniu w moim życiu, muszę zachować świeżość patrzenia na wszystkie znaki Twojej miłości. Nie pozwól, bym popadł w rutynę w relacji z Tobą. Amen.

 

 1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta to Świętopietrze – dar na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.
 2. Przed kościołem, po Mszach św., w duchu solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia, zostanie przeprowadzona zbiórka będąca wsparciem w naprawie zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną, która przeszła nad naszym regionem w środę, 19 czerwca.
 3. Na cmentarzu trwają prace związane z budową nowego chodnika. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą i darem materialnym wspomagają tę inwestycję. Dziękujemy za wszystkie przelewy bankowe na ten cel. Prosimy o wyrozumiałość i bardzo ostrożne przemieszczanie się po cmentarzu w miejscu trwających prac.
 4. Msze św. sprawujemy w porządku wakacyjnym: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00 (z wyjątkiem pierwszych czwartków, pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca), w sobotę o godz. 17.00. W niedzielę bez zmian.
 5. W środę, po Mszy św. porannej, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różaniec.
 6. Zapraszamy w sobotni wieczór na Nabożeństwo Fatimskie. Program nabożeństwa: o godz. 20.00 – Różaniec Fatimski, Msza św., procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami dzieci z Fatimy, Apel Jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone okapnikami. W tym miesiącu o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Wspólnotę Żywego Różańca, a o niesienie pochodni panie z Apostolatu
 7. Do piątku, w kancelarii parafialnej, trwają zapisy na wyjazd na Jasną Górę dla osób, które chcą dołączyć autobusem do pieszych pielgrzymów na Jasną Górę w poniedziałek 22 lipca. Koszt 50 zł. Przy zapisie podajemy dane osobowe, pesel oraz adres.
 8. Za tydzień będziemy przeżywali XV Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na nasz kościół – na opłacenie bieżący rachunków. Dziękujemy Wam z serca, że darem materialnym wspieracie utrzymanie naszego kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę (i w sobotni wieczór o godz. 17.00), po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy i kierowców z okazji święta patrona kierowców – św. Krzysztofa. Zachęcamy kierowców do złożenia ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy – inicjatywa MIVA Polska – Komisji Episkopatu Polski ds. misji. Pamiętajmy o modlitwie przed jazdą samochodem i o bezpieczeństwie na drogach.
 10. Za tydzień kazania w naszej parafii będzie głosił ks. neoprezbiter Arkadiusz Ciemięga. Ksiądz Prymicjant po każdej Mszy św. udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego, a ministranci będą rozdawali pamiątkowe obrazki.
 11. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy w sobotę przed parafialnym Odpustem.
 12. Nasz Odpust Parafialny ku czci św. Anny będziemy w tym roku świętować w niedzielę 28 lipca.
 13. W czasie wakacji – na wyjazdach, urlopach, koloniach, obozach – pamiętajmy o niedzielnej Mszy św.
 14. Polecamy prasę katolicką. Jest m. in. aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 15. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można zostawiać intencje mszalne, które księża, w czasie wakacji – w ramach swojego urlopu – odprawią poza parafią.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy Parafian z ulic: Kościelnej, Jana III Sobieskiego. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych ulic sprzątających kościół w soboty, za zapalane znicze i troskę o groby proboszczów, którzy posługiwali w naszej parafii i spoczywają przy kościele.

 

 

W czerwcu odeszli do Pana:

Helena Jarczok ur. w 1944 r., zm. 13.06

Cecylia Borgiel ur. W 1934 r., zm. 13.06

Franciszek Mazur ur. w 1956 r., zm. 17.06

Aniela Gajda ur. w 1932 r., zm. 23.06

Józef Smyczyk ur. w 1935 r., zm. 26.06

Mirosław Kucz ur. w 1962 r., zm. 26.06

Tadeusz Musiolik ur. w 1965 r., zm. 27.06

 

Wieczny odpoczynek racz tym zmarłym oraz wszystkim spoczywającym na naszym parafialnym cmentarzu dać Panie – niech odpoczywają w pokoju!