Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 3. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 60 osób. Prosimy o przestrzeganie tej ilości osób, dajmy pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy Świętej rodzinie związanej z intencją mszalną. Na każdej Mszy Świętej (nawet w tygodniu) będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne.
 4. Nadal obowiązuje dyspensa Arcybiskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Pamiętajmy w modlitwie za chorych i cierpiących na COVID-19 oraz za tych, którzy na co dzień się z nim zmagają.
 5. Transmitujemy Msze Święte z naszego kościoła, w niedziele o godz. 8.00 i godz. 11.00, dla osób starszych, chorych i przebywających na kwarantannie.
 6. Tegoroczne RORATY to Msza Święta o godz. 7.00 bez radosnego śpiewania przed Mszą Świętą, procesji z lampionami i roratnich akcentów dla dzieci. Zachęcamy wszystkich (również dzieci) do udziału, zabierzmy lampiony i świece z okapnikami.
 7. Są również dwie propozycje przeżywania adwentu i rorat dla rodzin i dzieci:
  • redakcja Małego Gościa Niedzielnego zachęca do wirtualnych rorat za pośrednictwem strony internetowej: www.roraty.malygosc.pl  Polecamy Małego Gościa Niedzielnego, do nabycia z tyłu kościoła na stoliku z gazetami.
  • autorzy internetowej platformy: www.holyweek.pl proponują projekt pt. „Rodzinne Boże Narodzenie”. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia.
 8. Serdecznie zapraszamy górników, pracowników górnictwa, emerytów i rencistów górniczych na UROCZYSTĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ BARBÓRKOWĄ w piątek o godz. 9.00 (górnicy ze Świerklan Górnych) oraz o godz. 11.00 (górnicy ze Świerklan Dolnych). Będziemy transmitować Mszę Świętą barbórkową o godz. 9.00.
 9. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA.
  • w PIERWSZY CZWARTEK Msza Święta roratnia – o nowe powołania do Służby Bożej oraz za kapłanów o godz. 7.00, po niej nabożeństwo.
  • W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 8.00 do godz. 10.00 i od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  • w PIERWSZY PIĄTEK o godz. 7.00 Msza Świętaroratnia w intencji parafian, po niej nabożeństwo. Młodzież, zapraszamy na Mszę Świętą pierwszopiątkową o godz. 19.00.
  • w PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 7.00 – Msza Święta roratnia, po niej zapraszamy na Różaniec Wynagradzający.
 10. Chorych i osłabionych wiekiem parafian w grudniu odwiedzimy w sobotę, 19 grudnia od godz. 9.00. Będą to odwiedziny świąteczne.
 11. Wszystkie spotkania grup parafialnych zostają odwołane z powodu pandemii.
 12. Piątkową katechezę dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii Świętej rozpoczniemy później, módlmy się by, to było w lutym.
 13. Zapraszamy pszczelarzy oraz ich rodziny na Mszę Świętą z okazji wspomnienia św. Ambrożego – patrona pszczelarzy w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
 14. Zachęcamy do załatwiania niektórych spraw kancelaryjnych (zamawianie intencji mszalnych, informacje o sakramentach świętych) telefonicznie (tel. 32 430 41 12) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Przedłużenia rezerwacji grobów można odłożyć na czas późniejszy.
 15. Z tyłu kościoła do nabycia opłatki, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki – ofiara dobrowolna, małe świece – 5 zł, duże świece – 12 zł.
 16. Ofiary na utrzymanie parafii możemy przekazać na pośrednictwem parafialnego konta bankowego. Numer konta: 63 1050 1344 1000 0004 0321 1766. Za każdy dar serca i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
 17. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Żorskiej od początku do nr 28.