Ogłoszenia

15. maja – V Niedziela Wielkanocna

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii – szczególnie na organizację tegorocznej Fali Radości. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby archidiecezji katowickiej.
 2. Dziś, Msza Święta o godz. 16.00 będzie odprawiona przy kaplicy św. Jana Nepomucena (w kościele nie będzie Nabożeństwa Majowego i Mszy Świętej popołudniowej).
 3. Trwa miesiąc maj, dlatego zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwa Majowe w niedziele o godz. 15.30, w tygodniu o godz. 17.30 (w piątki o godz. 16.30) w kościele. Zapraszamy na nabożeństwa majowe przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.
 4. We wtorki o godz. 19.00 będziemy gromadzić się (bez procesji z kościoła) przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii:
  • 17 maja – przy kapliczce na ul. Szerockiej
  • 31 maja – przy kapliczce na ul. Władysława Jagiełły
 5. Chcemy przy okazji, tych wtorkowych nabożeństw majowych radować się nawzajem tym pięknym miesiącem, dlatego zachęcamy do przyniesienia darów stołu – małych przekąsek, kanapek, ciastek, cukierków, itd. Niech to będzie takie nasze sąsiedzkie świętowanie. Dzieci, które będą przychodziły na Nabożeństwa Majowe, niech przynoszą przez cały miesiąc wiosenne kwiatki, przy figurze Matki Bożej jest specjalny wazon. Będzie to nasz dar dla Maryi – UMAJONE ŚWIERKLAŃSKIE DZIECIĘCE SERCA.
 6. Zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 7.00, rodziny przyjmujące kapliczki MB Szensztackiej. Zachęcamy wszystkich do złożenia daru do Kapitału Łask. Stosowną kartkę można zabrać ze stolika z gazetami, a po wypisaniu włożyć do dzbana przy ołtarzu bocznym, lub bezpośrednio przed Mszą Świętą w środę, z tyłu kościoła.
 7. Zapraszamy w środę o godz. 19.00 na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 8. Zapraszamy PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA na spotkanie w czwartek o 18.45 do Domu Spotkań.
 9. W piątek Msza Święta szkolna o godz. 17.00, w tym miesiącu odkrywamy miejsca święte w Polsce. Rodziców prosimy o słowo zachęty.
 10. Zapraszamy członków PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ na spotkanie w piątek o godz. 18.00 do Domu Spotkań
 11. Zapraszamy MINISTRANTÓW na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 do salki pod probostwem.
 12. Spotkanie DZIECI MARYI i tych, którzy chcą dołączyć do ich grona również w sobotę o godz. 10.30 w salce pod probostwem. Zapraszamy.
 13. W sobotę od godz. 10.00 do godz. 13.00 mają swoje zajęcia ŚWIETLIKI. Zapraszamy do Domu Spotkań.
 14. Za tydzień rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE. Z tyłu kościoła już dziś do zabrania list od misjonarzy z planem misji. Do naszych domów dotrze w tym tygodniu, plan misji za pośrednictwem dzieci, uczęszczających na szkolną katechezę. Już dziś mobilizujmy się w rodzinach, między sąsiadami do uczestnictwa w Misjach Parafialnych. Niech do każdego parafianina dotrze wiadomość o Misjach Parafialnych.
 15. W przyszłą niedzielę wieczorem, o godz. 20.30 zapraszamy na MISYJNY WIECZÓR ZE ŚW. RITĄ, przed nabożeństwem z tyłu kościoła będą do nabycia „róże św. Rity”, którą zostaną poświęcone podczas nabożeństwa.
 16. Hasłem przewodnim tegorocznej FALI RADOŚCI, będą słowa: RODZINAMI BUDUJEMY PARAFIĘ. Warto, by było to nasze wspólne dzieło. Planujemy wiele atrakcji dla każdego, dzieci i dorosłych. Ma to być święto radości, naszych rodzin. Prosimy, chętnych o zaangażowanie się w przygotowanie tegorocznej fali.
 17. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy parafian z ul. Kucharzówka, Błękitnej, Zielonej.