Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 EWANGELIA: Mk 13,24-32

Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba”.

 

Wielu chrześcijan nurtuje pytanie o koniec świata i nasz przyszły los. Jak pogodzić nieskończone miłosierdzie Boga z istnieniem piekła? Czy nie jest ono zaprzeczeniem prawdy o Bogu, który „pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i poznali prawdę”? Kościół posłuszny Ewangelii zapowiadającej wieczne potępienie tych, którzy uparcie pozostają odwróceni od Boga, odrzucił głoszoną przez niektórych tezę, że wszyscy ludzie będą zbawieni, a piekło pozostanie puste. Nie oznacza to jednak, że ufając w Boże miłosierdzie, nie możemy żywić takiej nadziei. Co więcej, nie wolno nam zobojętnieć na los grzeszników.

Panie, do Ciebie się uciekam. Zmiłuj się nade mną. W ogromie swego miłosierdzia przebacz moje winy.

 1. Dzisiejsza kolekta na budowę kościoła MB Królowej Rodzin w Jankowicach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji Katowickiej, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na wschodzie.
 2. W godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2019 rok za żywych i zmarłych. Pamiętajmy również, by zadbać o rezerwację miejsc grobowych, przedłużenia rezerwacji miejsc grobowych można dokonywać w Kancelarii. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19.30, wtorki, środy i piątki po Mszy Świętej porannej do godz. 9.30.
 3. Zapraszamy w środę o godz. 8.30 do kącika krawieckiego i na SPOTKANIE KORONKAREK do Domu Spotkań.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczornej MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM prowadzona przez naszą świerklańską Oazę. Zapraszamy młodych i dorosłych parafian.
 5. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 6. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej. Rodziców dalej prosimy o słowo zachęty i mobilizację. W tym roku tematem jest Msza Święta przez poznawanie znaków.
 7. Zapraszamy WSZYSTKICH MINISTRANTÓW WRAZ Z CAŁYMI RODZINAMI na Mszę Świętą z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza – patrona ministrantów, podczas której ministranci podziękują Bogu za służbę przy ołtarzu w piątek o godz. 17.00. W czwartek o godz. 18.00 ministranci wraz z rodzicami będą świętować w sali GOKiR-u w Świerklanach, zapraszamy rodziców i rodzeństwo ministrantów.
 8. Młodzież zapraszamy na spotkanie OAZY w piątek o godz. 18.00, rozpoczynamy modlitwą w kościele, zaś SCHOLA IMANI zaprasza na próbę również w piątek o godz. 20.00 do kościoła.
 9. Zapraszamy DZIECI MARYI na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 (jesteśmy otwarci na dzieci, które chcą dołączyć do grona Dzieci Maryi).
 10. Warsztaty „ŚWIADOMIE WOLNY” dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w sobotę o godz. 10.00. Początek w naszym kościele. Program obejmuje spotkania w grupach: z psychologiem, terapeutą – specjalistą od uzależnień, członkami wspólnoty Cenacolo. Ogólne przesłanie: ”Jestem wolny – znam swoją wartość, myślę pozytywnie i działam asertywnie”. Rodziców naszej młodzieży prosimy o słowo szczerej zachęty.
 11. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej w salce pod probostwem katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci.
 12. Zapraszamy członków CHÓRU PARAFIALNEGO i scholi IMANI w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 9.30 z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
 13. Informujemy parafian, że odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w sobotę, 1 grudnia, PLAN KOLĘDY znajdziemy na 4 stronie „Dzwonka”.
 14. Osoby w wieku 20 – 35 lat zapraszamy do nowo powstałej grupy – Wspólnota 20+. Dlaczego powstała taka grupa? Ta wspólnota to inicjatywa starszej młodzieży i dorosłych. Cel tej wspólnoty to pogłębianie wiary, rozmowy na tematy dotyczące wiary, życia w Kościele i rodzinie. Jest to odpowiedź na potrzebę formowania się, bliskiego kontaktu z Kościołem i zaangażowanie się w życie parafii osób w tym przedziale wiekowym. Spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej (konferencja, później dyskusja przy herbacie). Szczegóły u ks. Dawida.
 15. Informujemy, że w poniedziałek, 26 listopada po Mszy Świętej wieczornej w salce pod probostwem odbędzie się spotkanie rodziców, dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej – celem podziału na dwie grupy katechetyczne, a we wtorek, 27 listopada po Mszy Świętej wieczornej również w salce pod probostwem spotkanie rodziców, dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Wodzisławskiej od początku do nr 45.