Ogłoszenia

V Niedziela Zwykła

EWANGELIA: Łk 5,1-11

Jezus rzekł do Szymona: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”. A Szymon odpowiedział: „Mistrzu, przez całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.

Cudowny połów to znak Jezusa dla Jego uczniów. Znak obecności Bożej mocy i udziału ludzi w realizowaniu Jego zbawczej misji. Dlatego cudowny połów to również efekt posłuszeństwa Szymona słowom Jezusa. Bo słowo Jezusa nie tyle informuje, co skutkuje: stwarza. Moja ocena rzeczywistości może być – jak u Szymona – sceptyczna, oparta tylko na ludzkim doświadczeniu. Wiara jednak idzie drogą posłuszeństwa Bogu, którego nie ograniczają prawa natury ani ludzkie doświadczenie. Z wiarą trzeba wsłuchiwać się w to, co Bóg mówi każdego dnia. Żyć tym Słowem to pozwolić się Bogu zaskakiwać i wyzwalać z różnych ludzkich lęków.

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Kolekta zebrana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – będzie to kolekta specjalna na remont okien witrażowych.
  2. Nabożeństwo ku czci św. Anny dziś o godz. 15.30.
  3. Od jutra, przez dwa tygodnie – ferie zimowe, w tygodniu (od poniedziałku do piątku) sprawujemy tylko Mszę Świętą poranną o godz. 7.00. Nieszporów Niedzielnych podczas ferii również nie będzie.
  4. Zajęcia świetlicowe w Domu Spotkań, w ramach nowego projektu, rozpoczną się we wtorek, 19 lutego. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Boryńskiej od nr 52 do końca.
  6. Nasza parafia bierze udział w projekcie TESCO – POMAGAMY jeszcze do 17 – lutego. Dziękujemy już za Wasze głosy. W jaki sposób należy głosować na nasz projekt? Wystarczy zrobić zakupy w sklepach TESCO w Rybniku, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Świerklan do głosowania na nasz projekt. Za każdy głos z góry dziękujemy.