Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Ewangelia: Mt 28,16-20

Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Chrześcijaństwo jest na całym świecie, a zaczęło się od grupki Dwunastu wspieranych mocą Ducha Świętego i obecnością Jezusa. Jezus jest z nami także dziś, jest „przez wszystkie dni aż do skończenia świata”, wspiera nasze świadectwo. Zawsze możemy na Niego liczyć, bo miłość to obecność, to trwanie blisko.  

 1. Nadal obowiązuje, dyspensa ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca od fizycznej obecności w kościele na niedzielnej Mszy Świętej. Mamy jednak obowiązek uczestnictwa w Eucharystii poprzez media. Zapraszamy na Msze Święte do naszego kościoła według ustalonego porządku. Według obowiązujących norm we Mszy Świętej może uczestniczyć 80 osób. Codziennie wieczorem nasz kościół jest ozonowany. Możemy bezpieczniej uczestniczyć w liturgii. Gdyby zdarzyło się, że będzie nas więcej, jest możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej na zewnątrz kościoła. 
 2. W dalszym ciągu będziemy transmitować Msze Święte z naszego kościoła w niedziele, o godz. 8.00 i o godz. 11.00.
 3. Sakrament pokuty i pojednania wrócił to tradycyjnej formy – przy konfesjonale. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W konfesjonałach zostały założone dodatkowe szyby.  
 4. Trwa maj, zachęcamy do rozbudzania pobożności Maryjnej w naszych rodzinach. W naszym kościele po każdej Mszy Świętej modlimy się śpiewając Suplikacje, oraz oddajemy się pod opiekę Maryi.
 5. We wtorek przypada Dzień Matki, Msza Święta za wszystkie mamy o godz. 18.00.
 6. Przymiarka strojów komunijnych dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą sobotę od godz. 9.00 w klubie za garażami, szczegóły u katechetek – p. Gosi i p. Lidki.
 7. Msza Święta chrzcielna i za roczne dzieci w przyszłą niedzielę godz. 12.30. (a nie jak napisaliśmy przez pomyłkę dzisiaj). Sakramentu Chrztu Świętego będziemy udzielać indywidualnie – rodzinnie, po tej Mszy Świętej, po wcześniejszym ustaleniu godziny w kancelarii parafialnej.
 8. Ks. bp Grzegorz Olszowki, który miał udzielić Sakramentu Bierzmowania, poinformował nas, że Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się jesienią.
 9. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SPRAWIEDLIWOŚCI I MIŁOŚCI SPOŁECZNEJ. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13.00. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc; Mszy Świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Uroczystość będą transmitowały między innymi: drogą satelitarną – Telewizja Polonia, łącznością naziemną – TVP Katowice, a także Radio eM i Polskie Radio Katowice.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w tym trudnym czasie na utrzymanie naszej parafii, czy to do koszyków, czy na parafialne konto bankowe. Numer naszego parafialnego konta: 63 1050 1344 1000 0004 0321 1766.
 11. Z przykrością informujemy, że w tym roku nie wyjedziemy z dziećmi na KOLONIE PARAFIALNE. W związku z tym, że w Domach Wczasowych  „Sasanka” w Szczyrku oraz „Irys” w Węgierskiej Górce nie będzie pobytów grupowych zachęcamy parafian do wyjazdów rodzinnych w te miejsca. Adres i telefon można zabrać ze stolika z gazetami.
 12. Kontynuujmy w naszych rodzinach  KRUCJATĘ MODLITEWNĄ prosząc Boga o ustanie pandemii koronawirusa, oraz za służby medyczne, które służą chorym. Módlmy się w naszych domach, szczególnie o godz. 20.30. Odmawiajmy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, czytajmy Pismo Święte. Śpiewajmy w naszych rodzinach „Suplikacje…”. Za wszelkie modlitewne inicjatywy z serca dziękujmy.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Leśnej, Łąkowej i Letniej.