Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

EWANGELIA: Mt 24, 37 – 44

A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

Kościół daje nam czas Adwentu, który pozwala na nowo oczekiwać na spotkanie z Panem. To czas, aby postawić sobie pytanie, czy moje życie jest ukierunkowane na jedynego Pana. Im bardziej ktoś jest ważny, tym bardziej oczekiwanie mobilizuje do przygotowania się. Wiara niesie więc ze sobą troskę o aktywność jej przeżywania. To oznacza wierność Słowu. Wtedy nie zaskoczy mnie żadna katastrofa. Wiara jest więc stałym oczekiwaniem, które bazuje na pewności, że Bóg jest obecny w mojej codzienności.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień w niedzielę również kolekta na potrzeby naszej parafii.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy wszystkich parafian na RORATY, szczególne zapraszamy dzieci – przedszkolaków, dzieci i młodzież szkół podstawowych. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Tegoroczne roraty o Prymasie Tysiąclecia ks. kardynale Stefanie Wyszyńskim. Jak co roku przed roratami radosne śpiewanie, codzienne będą nagrody, codziennie będzie losowanie domów, które odwiedzi Maryja w znaku figurki. Roraty dla młodzieży w adwentowe piątki o godz. 19.00. Polecamy Małego Gościa Niedzielnego związanego z tegorocznymi roratami.
 3. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 4. Serdecznie zapraszamy górników, pracowników górnictwa, emerytów i rencistów górniczych na UROCZYSTĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ BARBÓRKOWĄ w środę 4 grudnia o godz. 10.00. Spowiedź dla górników we wtorek od godz. 17.00
 5. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA.
 6. W PIERWSZY CZWARTEK Msza Święta roratnia – o nowe powołania do Służby Bożej oraz za kapłanów o godz. 6.30. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 8.00 do godz. 11.00 i od godz. 14.00 do godz. 18.00.
 7. W PIERWSZY PIĄTEK o godz. 6.30 Msza Świętaroratnia w intencji parafian – odwiedzi nas zapewne św. Mikołaj. Młodzież, zapraszamy na Mszę Świętą pierwszopiątkową  – RORATY DLA MŁDZODZIEŻY o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie oazowiczów i rodziny domowego Kościoła oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty 20+ w  salce pod probostwem.
 8. W PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 6.30 – Msza Święta roratnia, po niej zapraszamy na Różaniec Wynagradzający. Zapraszamy Dzieci Maryi i ministrantów po roratach na śniadanie do salki pod probostwem.
 9. Rozpoczynamy przygotowanie do Wczesnej Komunii Świętej, od najbliższego piątku spotkania dzieci wraz rodzicami o godz. 15.45 lub o godz. 16.45 w salce pod probostwem.
 10. Chorych i osłabionych wiekiem parafian w grudniu odwiedzimy w sobotę, 21 grudnia od godz. 9.00. Będą to odwiedziny świąteczne.
 11. W sobotę od godz. 10.00 do godz. 13.00 mają swoje zajęcia ŚWIETLIKI. Zapraszamy dzieci młodsze i starsze na gry i zabawy do Domu Spotkań.
 12. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2020 rok, intencje za żywych i  zmarłych.
 13. Za tydzień, w niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 9.30 zapraszamy pszczelarzy oraz ich rodziny na Mszę Świętą w ich intencji. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 – GODZINA ŁASKI, Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na modlitwę od godz. 12.00 do godz. 12.30
 14. Zapraszamy całą wspólnotę DZIECI MARYI wraz z rodzicami i rodzeństwem  na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci Maryi będą dziękować za kolejny rok spotkań, odnowią Akt Zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie, a niektórzy zostaną włączeni do grona Dzieci Maryi. Na tej Mszy Świętej poświęcimy nowy sztandar Dzieci Maryi. W poniedziałek, 9 grudnia o godz. 17.00 Dzieci Maryi będą wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem świętowali w Domu Przyjęć MONTENEGRO, tam wiele niespodzianek.
 15. Dziś z tyłu kościoła do nabycia opłatki, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 16. Zapraszamy za tydzień i w kolejne adwentowe niedziele na OAZOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w salce pod probostwem. Do nabycia opłatki, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ozdoby i upominki świąteczne. Tam również stoisko Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 z kartkami świątecznymi ręcznie robionymi.
 17. Trwają już odwiedziny kolędowe. Przeżyjmy je w duchu Adwentowego czuwania, a potem Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego.
 18. W okresie kolędowym nie będzie w niedzielę nieszporów, prosimy aby nie odkładać spowiedzi na sobotę przed wieczorną Mszą Świętą – ze względu na kolędy w konfesjonale może być tylko jeden kapłan.
 19. Dzieci niech przygotują: zeszyt z religii oraz „PASZPORT PODRÓŻNIKA – obecność na  MSZACH ŚWIĘTYCH SZKOLNYCH”, młodzież, również zeszyt do religii, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania – „Kartę Formacji”.
 20. Od niepamiętnych czasów istnieje zwyczaj składania przez wiernych tzw. ofiar kolędowych. Przez złożone ofiary dajemy wyraz swojej troski o potrzeby naszego parafialnego kościoła. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła. Za każdy dar waszego serca już teraz składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 21. Zapraszamy całą młodzież naszej parafii na wyjazdowe przygotowanie do małżeństwa pt. ODKRYJ W SOBIE MIŁOŚĆ w ramach STUDIUM PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO. Rodziców bardzo prosimy o słowo szczerej zachęty. Zapraszamy osoby po bierzmowaniu (nawet tegorocznych), wszystkich uczniów szkół średnich (z klasy I, II, III, IV) i starszych. Wyjazd w dniach 13 – 15 grudnia br. (piątek – niedziela) do Domu Rekolekcyjnego Sióstr Boromeuszek w Pszowie. Zapisy w zakrystii, u katechetów (p. Ani, ks. Marcina), telefonicznie (u p. Barbary Kowalczyk – numer telefonu na plakacie,) lub przez formularz na dostępny na wydarzeniu FB na fanpage naszej parafii.  Szczegóły na plakatach.
 22. Już dziś zapraszamy na ADWENTOWE CZUWANIE przygotowane przez naszą świerklańską Oazę 21 grudnia tj. w sobotę od godz. 20.00. Temat tego czuwania: Lectio Divina
 23. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Wodzisławskiej od nr 46 do końca i z ul. Hutniczej.

KOLĘDA

1 grudnia 2019 roku, niedziela, godz. 14.00

1. ul. Spacerowa – od nr 3 do nr 30

2. ul. Spacerowa – od nr 67e do nr 31

7 grudnia 2019 roku, sobota, godz. 10.00

1. ul. Granice – od początku, obie strony

2. ul. Jana III Sobieskiego – od końca i ul. Kościelna – nr parzyste, od końca

3. ul. Stawowa – od początku, ul. Gogołowska, ul. Szybowa, ul. Stawowa

8 grudnia 2019 roku, niedziela, godz. 14.00

1. ul. Spacerowa – blok, od końca