Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność,
  w przyszłą niedzielę kolekta tradycyjnie zwaną „świętopietrze”, na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską i charytatywną posługę..
 2. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.
 3. Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz rodziców na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 9.15
  z okazji ŚWIĘTA SZKOŁY.
 4. W czwartek zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Bożego o godz. 19.00.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania uczniów klas VIII szkół podstawowych. Zapraszamy KANDYDATÓW do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w czwartek o godz. 18.45 do kościoła. Bierzmowania dla klas ponadpodstawowych odbędzie się 21.11 o godz. 11.00
 6. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE odprawiane będą 45 minut przed Mszą Świętą wieczorną (w tygodniu o godz. 17.15, w piątki o godz. 16.15, w niedziele o godz. 15.15) Zachęcamy do udziału każdego: dorosłych, dzieci i młodzież. Chcemy w tym miesiącu szczególnie ożywić nasze grupy parafialne. Poniżej znajdziemy proponowany plan prowadzenia Różańca przez grupy parafialne (na pierwsze dwa tygodnie października). Znajdziemy też tam intencje na każdy dzień, o której chcemy pamiętać podczas naszej modlitwy.
 7. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA.
 8. w PIERWSZY CZWARTEK Msza Święta –  o nowe powołania do Służby Bożej oraz za kapłanów o godz. 7.00, po niej nabożeństwo powołaniowe. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 8.00 do godz. 11.00 oraz od godz. 14.00 do godz. 18.00
 9. w PIERWSZY PIĄTEK o godz. 7.00 Msza Świętado Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian, po niej nabożeństwo. Msza Święta szkolna o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy Świętej. Temat tegorocznych Mszy Świętych: Przyjaciele Świętej Anny. Na tej Mszy Świętej pobłogosławimy różańce dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, tym goręcej ich zapraszamy. Oaza serdecznie zaprasza wszystkich parafian na modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, które odbywać się będą w każdy Pierwszy Piątek o godz. 18.15 w kościele. Młodzież, zapraszamy na Mszę Świętą pierwszopiątkową o godz. 19.00, zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie Wspólnoty 20+ w salce pod probostwem.
 10. w PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, po niej  zapraszamy na różaniec wynagradzający. Zapraszamy Dzieci Maryi na Mszę Świętą, a potem na śniadanie do salki.
 11. Zapraszamy MINISTRANTÓW na zbiórkę w sobotę o godz. 8.00, DZIECI MARYI spotykają sięo godz.10.00.
 12. Dzieci zapraszamy na zajęcia świetlicowe w soboty od 10.00 do 13.00 w Domu Spotkań.
  W październiku planujemy wyjazdy na lekcje pływania.
 13. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać
  w zakrystii.
 14. Nadal będziemy transmitować Msze Święte z naszego kościoła, w niedziele o godz. 11.00, dla osób starszych, chorych i przebywających na kwarantannie.
 15. Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV
  i AGD np. pralki, telewizory, komputery).  Zbiórka będzie miała miejsce przed garażami probostwa od dnia 28.09 do 06.10. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje
  w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
 16. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Szkolnej.