Ogłoszenia

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

EWANGELIA: Mt 3, 13 – 17

Gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

Chrzest Święty jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Wspomnijmy dziś własny chrzest i szczerze za niego podziękujmy.

  1. Kolekta dzisiejszej na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać na Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę na potrzeby Archidiecezji Katowickiej.
  2. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 do naszego kościoła na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu Dzieci Maryi naszej parafii.
  3. Zakończyły się odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłanów do swoich domów w czasie kolędy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowę i wszelkie życzliwe uwagi. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary na malowanie naszego kościoła złożone przy okazji kolędy.
  4. Od jutra, przez dwa tygodnie – FERIE ZIMOWE, Msze Święte w tygodniu – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00, podczas ferii nie będzie w niedzielę nieszporów niedzielnych.
  5. Kancelaria Parafialna w czasie ferii będzie czynna: we wtorek i piątek po porannej Mszy Świętej do godz. 9.30, w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.30. W poniedziałek i w środę kancelaria będzie nieczynna.
  6. Od jutra grupa naszych parafian pielgrzymuje do Ziemi Świętej, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  7. Zapraszamy do udziału w Autokarowej Parafialnej Pielgrzymce  – UKRAIŃSKIM SZLAKIEM, szczegóły i program pod ogłoszeniami w „Dzwonku”.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. 3 Maja od nr 115 do końca.