Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza kolekta na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka na pomoc migrantom z granicy polsko – białoruskiej. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę kościoła pw. MB Królowej Rodzin w Jankowicach.
 2. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących epidemicznych zasad sanitarnych – dezynfekcję, zakładanie masek i wzajemną odpowiedzialność.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Tegoroczne roraty to nasza DROGA DO BETLEJEM. Jak co roku przed roratami radosne śpiewanie, codzienne będą nagrody, codziennie będzie losowanie domów, które odwiedzi Maryja w znaku figurki. Polecamy Małego Gościa Niedzielnego związanego z tegorocznymi roratami.
  • RORATY DLA DOROSŁYCH w soboty o godz. 6.30, zaś RORATY DLA MŁODZIEŻY w piątki o godz. 19.00. Dorosłych i młodzież prosimy o przynoszenie na roraty świec z okapnikami.
 4. Naszych ministrantów wraz z rodzinami zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na świętowanie w restauracji MONTENEGRO w Świerklanach
 5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA.
  • w PIERWSZY CZWARTEK Msza Święta roratnia – o nowe powołania do Służby Bożej oraz za kapłanów o godz. 6.30, po niej nabożeństwo. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 8.00 do godz. 10.00 i od godz. 14.00 do godz. 18.00. Od godz. 17.15 do Mszy Świętej wieczornej adoracja Grupy Modlitwy św. o. Pio.
  • w PIERWSZY PIĄTEK o godz. 6.30 Msza Święta roratnia w intencji parafian, po niej nabożeństwo. Oaza zaprasza wszystkich na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.15. Młodzież, zapraszamy na Mszę Świętą pierwszopiątkową  – RORATY DLA MŁODZIEŻY o godz. 19.00. Zapraszamy całą naszą młodzież, a szczególnie naszych  oazowiczów oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  • w PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6.30 RORATY DLA DOROSŁYCH, po nich zapraszamy na Różaniec Wynagradzający.
  • Zapraszamy Dzieci Maryi na samo śniadanie do salki pod probostwem o godz. 8.30.
 7. Serdecznie zapraszamy górników, pracowników górnictwa, emerytów i rencistów górniczych na UROCZYSTĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ BARBÓRKOWĄ w sobotę o godz. 10.00.
 8. Zapraszamy pszczelarzy oraz ich rodziny na Mszę Świętą z okazji święta patrona pszczelarzy – św. Ambrożego w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
 9. Wczoraj rozpoczęły się ODWIEDZINY KOLĘDOWE w naszej parafii. Przeżyjmy je w duchu Adwentowego czuwania, a potem Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego. Na bieżąco śledzimy sytuację epidemiczną. Liczymy, że tegoroczna kolęda odbędzie się cała w tradycyjnej formie. Będziemy przestrzegać obowiązujących epidemicznych zasad sanitarnych. Gdyby, jednak ktoś lękał się przyjąć kolędę, będzie to przez nas – duszpasterzy zrozumiałe.
  • Plan tegorocznej kolędy na kartkach obok „Dzwonka” oraz w Internecie.
 10. Zapraszamy do udziału w akcji W ADWENTOWE NIEDZIELE SIĘ DZIELĘ. W Domu Spotkań od godz. 10.30 do godz.12.30 można oddać włóczkę, a zabrać pamiątkowe fotografie, wzory, porcelanę, ciekawą książkę… Zapraszamy
 11. Z tyłu kościoła do nabycia opłatki, świece Caritas Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Opłatki – ofiara dobrowolna, małe świece – ofiara 7 zł, duże świece –  ofiara 14 zł.
 12. Kancelaria Parafialna jest czynna według normalnego porządku: we wtorki, w środy i w piątki od godz. 8.00 do godz. 9.30 oraz w poniedziałki i w czwartki od godz. 18.30 do godz. 19.30. W godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2022 rok.
 13. Zakończyliśmy projekt tegorocznych zajęć świetlicowych. Dziękujemy naszej gminie za finansowe wsparcie, prowadzącym zajęcia za rzetelność, a uczestnikom za zaangażowanie.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę (o godz. 8.15­) prosimy parafian z ul. Piekarniczej, Malarskiej, Rolniczej.

ODWIEDZINY KOLĘDOWE

28 listopada 2021 roku, niedziela

od godz. 14.00 – ul. Władysława Jagiełły – od końca

od godz. 17.00 – ul. Korytarzowa – od końca

5 grudnia 2021 roku, niedziela

od godz. 14.00 – ul. Leśna – od końca

od godz. 14.00 – ul. Połomska – od początku