Ogłoszenia

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2024 roku

EWANGELIA Mk 4, 35 – 41

Panie Jezu, wierzę, że jesteś przy mnie nawet wtedy, kiedy doświadczam trudnych sytuacji. Ty jesteś Panem, który potrafi ocalić z największych zagrożeń. Proszę Cię, nie opuszczaj mnie nigdy. Amen.

 

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz – prowadzonego przez Caritas – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa, połączone z modlitwą za ojców, w dniu ich święta.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej FALI RADOŚCI. Szczególne podziękowania składamy tym, którzy swoją pracą, z serca płynącym zaangażowaniem, przyczynili się do rodzinnego świętowania. To nasza wspólna radość, że mamy ogromne wsparcie w tak licznym zespole. Dziękujemy wszystkim sponsorom Fali Radości za przekazane dary. Dziękujemy za miłą atmosferę i wielką aktywność uczestników tegorocznej fali. Dar przez Was przekazany jest dowodem tego, że Wasze serca są otwarte na Boga, drugiego człowieka, otwarte na rodzinę. Budujmy wspólnotę parafialną opartą na rodzinach, gdzie miłość jest na pierwszym miejscu.
 4. Od jutra wakacyjny porządek Mszy św.. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00 (z wyjątkiem pierwszych czwartków, pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca), w sobotę o godz. 17.00.
 5. Od poniedziałku do piątku będą trwały – zorganizowane we współpracy z Gminą Świerklany – półkolonie dla naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło.
 6. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a w sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 7. W środę przypada 26 dzień miesiąca. Tym razem chcemy wspólnie przeżyć Poranek ze św. Anną i uczcić naszą patronkę. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.00 Mszą św. w intencji rodzin naszej parafii. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Anny połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różańcem.
 8. Za tydzień XIII Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na nowy chodnik na cmentarzu. O godz. 13.00 będziemy przeżywali Uroczystość Prymicji ks. Arkadiusza Ciemięgi. Zapraszamy do udziału w uroczystości poczty sztandarowe i całą wspólnotę parafialną. Prosimy o modlitwę w intencji diakona Arkadiusza, który w sobotę przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy także o intencji modlitewnej o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
 9. Informujemy, że chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy w sobotę przed parafialnym Odpustem.
 10. Nasz Odpust Parafialny będziemy świętować w ostatnią niedzielę lipca.
 11. W czasie wakacji – na wyjazdach, urlopach, koloniach, obozach – pamiętajmy o niedzielnej Mszy św.
 12. Osoby, które chcą dołączyć autobusem do pieszych pielgrzymów na Jasną Górę w poniedziałek 22 lipca, proszone są o zapisy w kancelarii parafialnej do 12 lipca (potrzebne dane osobowe, pesel oraz adres zamieszkania). Koszt 50 zł.
 13. Polecamy prasę katolicką. Jest m. in. aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można zostawiać intencje mszalne, które księża, w czasie wakacji – w ramach swojego urlopu – odprawią poza parafią.
 15. Opiekunów grobów na naszym cmentarzu prosimy, aby korzystając z internetowego systemu zarządzania parafialnym cmentarzem sprawdzili, czy nie jest wskazany kontakt z Kancelarią w celu wyjaśnienia kwestii związanych z grobem. Przypominamy, iż postawienie pomnika, zmiana płyty, głowicy itd. związana jest z uiszczeniem w kancelarii parafialnej opłaty 10% wartości. Dziękujemy za zrozumienie i troskę o nasz parafialny cmentarz.
 16. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się XVI Msza św. na wodzie w malowniczej scenerii terenów zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43. Na Mszy św. obecny będzie ks. abp Adrian Józef Galbas oraz ks. bp Andrzej Iwanecki z diecezji gliwickiej.
 17. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy Parafian z ulic: Kościuszki, Łąkowej, Leśnej. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych ulic sprzątających kościół w soboty, za zapalane znicze i troskę o groby proboszczów, którzy posługiwali w naszej parafii i spoczywają przy kościele.