Ogłoszenia

17 października – XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza kolekta na potrzeby na potrzeby naszej parafii, aprzed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby misji.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy DZIEŃ PAPIESKI. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem Dzieci Maryi i ministranci zapraszają na KREMÓWKI.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 do naszego kościoła na KONCERT MUZYKI ORGANOWEJ I CHÓRALNEJ – słowno – muzyczne kontemplacje na temat historii naszej świątyni. Szczegóły na plakatach.
 4. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących epidemicznych zasad sanitarnych – dezynfekcję, zakładanie masek i wzajemną odpowiedzialność.
 5. Trwa miesiąc październik. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE są odprawiane 45 minut przed Mszą Świętą wieczorną (w tygodniu o godz. 17.15, w piątki o godz. 16.15, w niedziele o godz. 15.15) Zachęcamy do udziału każdego: dorosłych, dzieci i młodzież. Prosimy nasze grupy parafialne o pomoc w prowadzeniu różańca. Pod ogłoszeniami znajdziemy proponowany plan prowadzenia różańca przez grupy parafialne oraz intencję na każdy dzień, o której chcemy pamiętać podczas naszej modlitwy. Dzieci, które przychodzą na różaniec, niech przynoszą jesienne kwiatki, przy figurze Matki Bożej jest specjalny wazon. Jest to nasz dar dla Maryi – JESIENNE KWIATKI DLA MATKI.
 6. Schola IMANI zaprasza wszystkich zainteresowanych do dołączenia do zespołu. Próby odbywają się w nowym terminie, w każdy poniedziałek o godz. 19.15 w kościele.
 7. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców, którzy w tym roku szkolnym, zamierzają rozpocząć przygotowanie swoich dzieci do WCZESNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.
 8. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie GRUPY SŁOWA BOŻEGO do Domu Spotkań.
 9. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na SPOTKANIA W MAŁYCH GRUPACH w czwartek o godz. 18.45, początek w kościele.
 10. W piątek MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci. Temat tegorocznych Mszy Świętych szkolnych: REJS Z JEZUSEM. Towarzyszy nam łódź Santa Anna, zdobywamy sprawności młodych chrześcijan. W tym miesiącu chcemy dowiedzieć się jak być PRZYJACIELEM MARYI.
 11. Zapraszamy MINISTRANTÓW na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00. Czekamy dalej na kandydatów (chłopców z klas III, IV, V, VI) na ministrantów. Rodziców bardzo prosimy o słowo zachęty, pomoc w dotarciu na zbiórkę ministrancką.
 12. DZIECI MARYI i tych, którzy chcą dołączyć do ich grona (szczególnie dziewczynki) zapraszamy na spotkanie również w sobotę o godz. 10.30 do salki pod probostwem. Tu również prosimy rodziców o motywacyjne słowo i pomoc.
 13. W sobotę od godz. 10.00 do godz. 13.00 mają swoje zajęcia ŚWIETLIKI, zapraszamy wszystkich chętnych. W ramach zajęć wyjazd na basen o godz. 12.15.
 14. W sobotę  o godz. 13.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z okazji 20 – lecia istnienia GRUPY MODLITWY ŚW. OJCA PIO w naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca Romana Rusaka – Krajowego Koordynatora Grup Modlitwy św. Ojca Pio, który wygłosi homilię. Więcej szczegółów na 3 stronie Dzwonka.
 15. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY pod hasłem: SPOTKALIŚMY JEZUSA, WIĘC GŁOSIMY.
 16. Kancelaria Parafialna jest czynna: w środy i w piątki od godz. 8.00 do godz. 9.30 oraz w czwartki od godz. 18.30 do godz. 19.30. W poniedziałki i wtorki Kancelaria Parafialna jest nieczynna.
  • Od środy w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2022 rok, do 12 listopada będziemy przyjmować tylko intencje za żywych parafian: z okazji ślubów, jubileuszy, rocznic itd., intencje za zmarłych będziemy przyjmowali od 15 listopada.
 17. Już dziś informujemy, że jesienny cykl nauk przedślubnych pt. ŚLUBUJĘ CI w naszej parafii od 19 do 21 listopada (tj. od piątku do niedzieli) – zapraszamy narzeczonych. Zapisy przez stronę internetową www.narzeczenikatowicka.pl
 18. W dniach od 25 do 26 października od 16.00 do godz. 18.00 w klubie za garażami odbędzie się II EDYCJA JESIENNEJ ZBIÓRKI ODZIEŻY UŻYWANEJ. W tych dniach będzie można oddać czyste, nie zniszczone ubrania, które posłużą innym.  Prosimy, aby worki były opisane tzn. dziecięce, męskie i damskie. Zebrana odzież zostanie przekazana oddziałowi PCK w Rybniku oraz fundacji „Pomaganie przez ubranie” z Krakowa. Wszystkie szczegóły akcji znajdziemy na stronie szkoły www.spholesz.pl
 19. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę (o godz. 8.30) prosimy parafian z ul. Plebiscytowej, Tęczowej.