Ogłoszenia

26 czerwca – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

EWANGELIA: Łk 9, 51-62

A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: «Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz». Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć». Do innego rzekł: «Pójdź za Mną». Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca». Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże».

Panie, pozwól mi najpierw odejść i pogrzebać mojego ojca. Odpowiedź Jezusa brzmi jak zaprzeczenie tego, co najgłębiej zakorzenione w sercu człowieka. Ten zwyczajny odruch człowieka cywilizowanego wobec zmarłych może być aktem wielkiej miłości. Ale przecież słów Jezusa nie można traktować z bezmyślną dosłownością. Znaczą o wiele więcej, niż wydawałoby się nam po pierwszym przeczytaniu. Otóż Jezus nie odradza nam spełnienia tego ważnego uczynku miłosierdzia, tylko przypomina, że istnieje bardzo konkretna hierarchia dóbr, w której służenie Mu, pójście za Nim, słuchanie Go, oddanie Mu życia jest na pierwszym miejscu. Wszystko inne ma być temu poddane, wszystko inne jest mniej ważne.

 1. Kolekta dzisiejszej niedzielito świętopietrze – na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 2. Zapraszamy, dziś na godz. 15.30 na POPOŁUDNIE ZE ŚWIĘTĄ ANNĄ. Chcemy uczcić naszą patronkę św. Annę w znaku relikwii przez nabożeństwo i procesję z feretronem z relikwiami św. Anny wokół naszego kościoła. W tym miesiącu feretron z relikwiami poniosą (4 osoby) Grupa Modlitwy św. ojca Pio.
 3. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PARAFIANOM, którzy wzięli udział w zeszłotygodniowej FALI RADOŚCI. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy swoją pracą, z serca płynącym zaangażowaniem przyczynili się do radosnego świętowania naszych rodzin. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi i p. Marii oraz ich zespołom za radosną służbę przed i w czasie Fali Radości. To nasza wspólna radość, że mamy tak liczny i zaangażowany zespół. Dziękujemy wszystkim sponsorom Fali Radości za przekazane dary, dziękujemy za miłą atmosferę i wielką radość uczestników tegorocznej fali. To wielki dar Waszego serca, dzięki któremu dzieci i młodzież naszej parafii będą mogli uczestniczyć w koloniach i rekolekcjach.
 4. Dar przez Was przekazany jest dowodem tego, że Wasze serca są otwarte na Boga, drugiego człowieka, otwarte na rodzinę. Budujmy wspólnotę parafialną opartą na rodzinach, gdzie miłość jest na pierwszym miejscu.
 5. Wyjazd dzieci na KOLONIE PARAFIALNE do Żabnicy w poniedziałek o godz. 9.00. Zbiórka na parkingu o godz. 8.45.
 6. Od jutra wakacyjny porządek Mszy Świętych. Msze Święte w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00, z wyjątkiem pierwszych czwartków i pierwszych piątków miesiąca.
 7. W środę przypada uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada CZWARTEK przed I PIĄTKIEM, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA.
 9. w CZWARTEK przed I PIĄTKIEM całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 8.00 do godz. 9.00 i od godz. 16.00 do godz. 18.00.
 10. w PIERWSZY PIĄTEK o godz. 7.00 Msza Świętado Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji parafian, po niej nabożeństwo. Msza Święta popołudniowa o godz. 17.00
 11. w PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 6.20 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, po niej  zapraszamy na różaniec wynagradzający.
 12. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę przed parafialnym odpustem, 23 lipca.
 13. Nasz ODPUST PARAFIALNY będziemy świętować w niedzielę, 24 lipca,
 14. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji jest czynna: w środy i w piątki od godz. 8.00 do godz. 9.30 oraz w czwartki od godz.18.30 do godz. 19.30. W poniedziałki i wtorki Kancelaria Parafialna jest nieczynna.
 15. Już dziś, informujemy że, w niedzielę 10 lipca, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy z okazji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 16. Trwa czas wakacji. Pamiętajmy na wyjazdach, urlopach, koloniach, obozach o niedzielnej Mszy Świętej.
 17. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje wakacyjne.
 18. Osoby, które chcą dołączyć do pieszych pielgrzymów na Jasną Górę w poniedziałek (18 lipca) autobusem, proszone są o zapisy w zakrystii do 10 lipca (potrzebne dane osobowe, PESEL oraz adres zamieszkania). Koszt około 60 zł, (zaliczka 30 zł przy zapisach). W wypadku małej ilości chętnych na wyjazd autobusem, wyjazd zostanie odwołany.
 19. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy parafian z ul. Władysława Jagiełły, Jana Kazimierza, Władysława Warneńczyka.