Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023 roku

 

 

EWANGELIA Mt 25, 31 – 46 

Panie Jezu, pragnę kochać bliźnich przez konkretne działanie, wybory, słowa, czyny. Wierzę, że wszystko, co robię dla innych, czynię dla Ciebie. Bądź Królem i Panem mojego życia. Amen.

 

  

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Arcybiskupie Adrianie, który dziś z rąk nuncjusza apostolskiego otrzyma paliusz – znak więzi metropolity z następcą św. Piotra oraz władzy, którą sprawuje w jedności z Kościołem Rzymu. Módlmy się w intencji Księdza Arcybiskupa Adriana, aby owocnie sprawował pasterską posługę i budował Chrystusowy Kościół.
 3. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.30 na Nabożeństwo ku czci św. Anny.
 4. We wtorek zapraszamy do Domu Spotkań na godz. 18.45 na ostatnie w tym roku spotkanie Grupy Słowa Bożego.
 5. W środę po Mszy św. porannej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W pierwszy piątek o godz. 7.00 Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian. Msza św. szkolna o godz. 17.00. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, niech nikogo nie zabraknie na tej Mszy św. Tematem tegorocznych Mszy św. szkolnych jest wspólne poszukiwanie Skarbu. Zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową młodzieżową o godz. 19.00 – szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W pierwszą sobotę o godz. 6.20 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki o NMP. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, a po niej medytacja fatimska i różaniec wynagradzający. Zapraszamy Dzieci Maryi na Mszę św. poranną, a potem na śniadanie do salki pod probostwem.
 8. Zapraszamy Ministrantów i tych chłopaków, którzy chcą zostać ministrantami na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 do salki pod probostwem.
 9. Pragniemy w najbliższą sobotę rozpocząć Odwiedziny Duszpasterskie. Plan tegorocznej kolędy jest na kartkach obok „Dzwonka” oraz w Internecie. Przeżyjmy je w duchu Adwentowego czuwania, a potem Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego. W okresie kolędowym prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na sobotę lub niedzielę przed wieczorną Mszą św. – w konfesjonale będzie tylko jeden kapłan. Tegoroczne ofiary kolędowe, po konsultacji z Duszpasterską Radą Parafialną, będą przeznaczone na planowane remonty wokół kościoła. Za każdy dar Waszego serca już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Przy tej okazji informujemy Parafian, że ministranci na kolędzie zbierają ofiary jedynie do skarbonki. Te ofiary służą wspólnocie ministrantów przez cały rok formacji oraz są wsparciem dla nich w czasie wakacyjnych rekolekcji.
 10. Już za tydzień w niedzielę z tyłu kościoła do nabycia będą opłatki oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i hojność serca. Ponieważ kościół jest już ogrzewany prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi wahadłowych.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. za Parafian zmarłych w listopadzie. Zapraszamy do modlitwy rodziny zmarłych, sąsiadów i znajomych. Przypominamy o sugestii Parafian, aby Msze św. za zmarłych w minionym miesiącu, były sprawowane tylko za tych zmarłych (aby nie wypisywano w zaleckach innych zmarłych z rodziny).
 13. Informujemy, że od poniedziałku 4 grudnia o godz. 6.30 rozpoczniemy Roraty. Prosimy, by już pomyśleć o lampionach dla dzieci.
 14. Już dziś serdecznie zapraszamy górników, pracowników górnictwa, emerytów i rencistów górniczych na Mszę św. Barbórkową w poniedziałek 4 grudnia o godz. 10.30.
 15. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian w grudniu odwiedzimy w sobotę 16 grudnia od godz. 8.30. Będą to odwiedziny świąteczne.
 16. W godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2024 rok. Są też jeszcze wolne intencje w tym roku na Roratach – zachęcamy do zamawiania. Pewnie jest wiele spraw, które warto Jezusowi oddać w sprawowanej w tej intencji Mszy św. Informujemy, że na miesiąc wcześniej przed wybranym terminem można zamawiać drugą intencję mszalną na dany dzień w roku 2024.
 17. Zakończyliśmy projekt tegorocznych zajęć świetlicowych Dziękujemy naszej gminie za finansowe wsparcie, prowadzącym zajęcia za rzetelność, a uczestnikom za zaangażowanie.
 18. Polecamy prasę katolicką. Jest aktualny „Gość Niedzielny” z kalendarzem z wizerunkami dwunastu apostołów. Jest też grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 19. Arcybiskup w związku z uroczystościami barbórkowymi i andrzejkowymi, udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 grudnia 2023 roku. Jednocześnie tych wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy prosi o modlitwę w intencji biednych i o przekazanie im – w miarę możliwości – adwentowej jałmużny.
 20. Pragnąc uporządkować sprawy związane z naszym cmentarzem ponawiamy prośbę o kontakt z kancelarią parafialną opiekunów grobów, co do których nie posiadamy kompletu wymaganych informacji. Bardzo prosimy, aby korzystając z internetowego systemu zarządzania parafialnym cmentarzem sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Wejść do systemu możemy poprzez parafialną stronę internetową www.swierklany.com.pl lub stronę ecmentarze.pl/parafia/swierklany.
 21. Informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku, chcąc spróbować w jakimś stopniu uwzględnić głosy Parafian starszych i młodszych (ze względu na różne oczekiwania nie można spełnić wszystkich pragnień), Msza św. w sobotę będzie sprawowana o godz. 17.00, a Msze św. w niedzielę będą celebrowane o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Nieszpory niedzielne będą odprawiane o godz. 15.30. Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci będzie od stycznia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 13.00.
 22. Ochotnicza Straż Pożarna w Świerklanach zachęca do włączenia się w akcje pomocy dzieciom ze Szpitali Onkologicznych. Szczegóły na plakacie.
 23. Urząd Gminy Świerklany we wtorek zaprasza na spotkanie zainteresowanych pozyskaniem dotacji na wymianę starego źródła ciepła oraz osoby, które chcą pozyskać wsparcie na ocieplenie budynku i stolarkę. Szczegóły w urzędzie.
 24. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jankowicach zapraszają na jarmark charytatywny, który odbędzie się 2 grudnia w godz. 10.00 – 15.00 w budynku szkoły.
 25. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 8.30 prosimy Parafian z ulic: Wł. Łokietka, Zygmunta Starego, Stawowej, Gogołowskiej i Szybowej. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych ulic sprzątających w soboty kościół za zapalane znicze i troskę o groby proboszczów, którzy posługiwali w naszej parafii i spoczywają przy kościele.