Fala Radości

XXII FALA RADOŚCI
Rodzinne Spotkanie Kochających Serc
Kiedy: 17 czerwca 2018 – niedziela
Gdzie: na farskim placu i na boisku parafialnym w Świerklanach
Startujemy o godz. 14.30

GWIAZDY tegorocznej FALI RADOŚCI

Krzysztof Respondek

Urodził się 17 lipca 1969 roku, jak na prawdziwego Ślązoka przystało, w Miasteczku Śląskim. Zarówno w Szkole Podstawowej jak i Liceum ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, nie ujawniał żadnych zdolności aktorsko-kabaretowych. Jedynymi publicznymi występami było śpiewanie psalmów responsoryjnych w trakcie Mszy Świętych. Decyzja o wyborze szkoły teatralnej była wielkim zaskoczeniem, nawet dla niego samego.

W 1992 roku ukończył PWST na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Od razu po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zagrał kilka znaczących ról, a za rolę Che Guevary w musicalu „Evita” otrzymał Złotą Maskę. Dał się również poznać jako aktor filmowy („Naznaczony”, „Kryminalni”, „Laura”, itd.). Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu „Barwy Szczęścia”. Również śpiewanie, które zawsze było jego największą pasją, przysporzyło mu wiele radości, nagród i rzesze fanów. W telewizyjnym show „Jak Oni Śpiewają” w trzeciej edycji zdobył brylantowy mikrofon i perłowy mikrofon w edycji mistrzów. W 2010 roku, był nominowany do nagrody Wiktora w kategorii „Największe Telewizyjne Odkrycie Roku”. Nagrał swoją pierwszą solową płytę pt. „Taki Świat Kupuję”. Jesienią 2015 roku wziął udział w czwartej edycji programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”

Ania Matuszczyk

Jest debiutującą wokalistką na śląskiej scenie muzycznej. 14 sierpnia 2016 roku miała miejsce premiera radiowa mojej debiutanckiej piosenki pt. „Podróż w dorosłość”. Od tamtej pory jej przygoda z muzyką zaczęła się na „poważnie”. Pracuje nad swoją debiutancką płytą, jest również autorką tekstów do swoich piosenek. Jej piosenek można posłuchać w śląskich rozgłośniach radiowych takich jak Radio Silesia, Radio Piekary. 

Garść informacji…

W niedzielne popołudnie, 17 czerwca b.r. chcemy już po raz XXII cieszyć się FALĄ RADOŚCI, w tym roku pod hasłem: „Rodzinne Spotkanie Kochających Serc”. Chcemy radować się nami… czyli naszymi świerklańskimi rodzinami.

Dochód zebrany z Fali Radości przeznaczamy na organizację letnich kolonii dla dzieci z naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji naszego festynu. Planujemy wiele, ale czy nam się uda te pomysły zrealizować zależy od każdego i każdej z Was. Co więc mamy w planach:

  • występy na scenie,
  • atrakcje dla dzieci – koło radości, zjeżdżalnie dmuchane dla dzieci, malowanie twarzy,
  • loteria fantowa z bardzo cennymi nagrodami (m. in. deskorolka elektryczna rower turystyczny, hulajnoga i wiele innych…) – każdy los wygrywa,
  • konkursy, nie tylko dla dzieci,
  • aukcje ciekawych rzeczy – mamy już… – KOSZULKĘ Z PODPISAMI PIŁKARZY REPREZENTACJI POLSKI
  • kuchnia polowa (grochówka, bigos, żurek, bogracz, pieczone kiełbaski),
  • kawiarenka z kawą i ciastami, pączki z niespodzianką,
  • i wiele innych – wszystko jeszcze w przygotowaniu…

A może… Ty masz jakiś ciekawy pomysł… Pomóż nam… Liczymy na zrozumienie, czekamy szczególnie na osoby o wielkim rodzinnym sercu. Niech będzie to nasze wspólne dzieło.

Kontakt z organizatorami

  1. Ks. Marcin Ryszka, p. Maria Orlik

PROSIMY O DARY – FANTY

W naszym kościele przy bocznym ołtarzu – Maryjnym, obok bocznych drzwi, jest specjalna skrzynia, do której można składać dary parafian, które będą fantami w loterii. Prosimy parafian o rzeczy nowe lub bardzo uszanowane, nie chodzi o to,  by pozbywać się z domów rzeczy, które zalegają nasze piwnice czy garaże, prosimy o takie dary, które samy chcielibyśmy otrzymać. Liczymy na zrozumienie i gorące serca.

KONKURS RYSUNKOWY

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym: „MOJA RODZINA… – JAK Z OBRAZKA”. Technika wykonania dowolna. Prace można składać u pań katechetek do poniedziałku 11 czerwca.

PROSIMY O CIASTO

Nasze mamy i babcie już dziś bardzo prosimy o upieczenie ciast, które wezmą udział w konkursie: „SŁODKA BLACHA 2018” (trzeba tych ciast bardzo duuuuużo…).

SKARBU NIE ZNAJDZIESZ UKRYTEGO W PIASKU NA PLAŻY, SKARBEM JEST RODZINA, PRZYJACIELE, DOM I MIŁOŚĆ.