Konkursy jubileuszowej Fali Radości

Opublikowane przez psadmin w dniu

Zapraszamy do udziału w konkursach związanych z naszym festynem, który od początku istnienia jest bezalkoholowy. W ten sposób organizatorzy pragną zachęcać do życia w trzeźwości. Promujemy na nim piękne rodzinne wartości, takie jak radosne spędzanie czasu i świętowanie we wspólnocie parafialnej. Występy szkolnych zespołów na scenie podczas festynu, czyli prezentacja szerszej publiczności talentów dzieci i młodzieży, przekonuje artystów, a także młodych widzów, że warto rozwijać swoje umiejętności, że dawanie czegoś innym sprawia radość i nie prowadzi do destrukcyjnych działań. W tym roku proponujemy trzy konkursy dla dzieci i młodzieży oraz konkurs „Słodka Blacha”. Prace plastyczne będą prezentowane podczas Fali Radości, a z ciast będziemy wybierać „coś do kawy” w festynowej kawiarence. Dla zwycięzców czekają cenne nagrody, na które przy finansowym wsparciu naszej Gminy i indywidualnych darczyńców przeznaczymy ponad 2500 zł.

 

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas I, II i III:

Na formacie A4, dowolną techniką przedstaw RADOŚĆ NA FALI, czyli wydarzenie, przeżycie, widowisko – związane z festynem. Intensywnym kolorem na pewno uda się oddać to co jest radosne lub budzi radość i miłe wspomnienia.

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV, V i VI:

Na formacie A4, dowolną techniką zaprojektuj plakat: STOP UŻYWKOM. Niech twoja praca wzbudzi refleksję, do czego może doprowadzić palenie tytoniu i innych substancji, używanie dopalaczy i narkotyków, picie alkoholu, hazard czy nadmierne korzystanie z nowoczesnych mediów. Wybierz jedno z tych zagrożeń lub połącz kilka.

 

Konkurs plastyczny dla uczniów klas VII i VIII:

Na formacie A4, dowolną techniką przedstaw własne hasło, które będzie ANTYREKLAMĄ dla szkodliwych substancji lub zachowań albo ułóż i przedstaw hasło, które będzie REKLAMĄ  zdrowego stylu życia.

Dzieci i młodzież mogą uzyskać w przedszkolach i szkołach u naszych wspaniałych Katechetów wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkursów plastycznych. Termin oddania prac: do końca maja.

 

Konkurs piekarniczo-cukierniczy:

Od lat cieszy się on powodzeniem. Ciasta przyniesione w dniu festynu do Domu Spotkań są siłą kawiarenki otwartej na balkonie, a zebrane tam fundusze są znaczącą częścią zysku z Fali Radości, który przeznaczamy na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z naszej parafii.