Triduum Paschalne – zaproszenie

Opublikowane przez psadmin w dniu

DRODZY PARAFIANIE!

 

Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy podczas TRIDUUM PASCHALNEGO i w ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

 

WIELKI CZWARTEK przywołuje na pamięć Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz sakramentu kapłaństwa przez Chrystusa. Dziękujemy Wam za każdą modlitwę, którą ofiarujecie za nas Waszych Duszpasterzy. Dziękujemy za Waszą życzliwość dla nas i troskę o nasz parafialny wieczernik. O tą modlitwę pokornie Was prosimy.

W ramach dyżuru kancelarii parafialnej zachęcamy Was, abyście sami powierzali siebie i swoje rodziny Bożej Opatrzności. Zachęcamy, aby każda rodzina miała w naszym kościele w ciągu roku Mszę św. w swojej intencji. Spoglądajmy na Eucharystię jako najcenniejszy dar— ofiarujmy sobie wzajemnie Mszę św. w ramach duchowego prezentu urodzinowego czy na rocznicę ślubu dla tych, których kochamy i są dla nas najważniejsi.

Zapraszamy do udziału w UROCZYSTEJ MSZY ŚWIĘTEJ WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Po jej zakończeniu będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK to dzień śmierci Jezusa. To jedyny dzień w całym roku liturgicznym, gdy nie jest celebrowana Msza św. Przypominamy, że obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 7.00 rozpocznie się adoracja w Ciemnicy. Zapraszamy o godz. 8.00 do wspólnej modlitwy podczas CIEMNEJ JUTRZNI, a o godz. 10.00 podczas nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ.

O godz. 18.00 uroczysta LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ. Będziemy adorować drzewo krzyża – symbol zbawienia. Warto adorując krzyż odnowić swoją wiarę i uświadomić sobie jak ważna jest codzienna modlitwa i obecność w każdą niedzielę na Mszy św. w kościele. Po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godz. 22.00.

 

WIELKA SOBOTA to dzień ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie. W tym dniu w ciągu dnia przychodzimy, aby adorować naszego Zbawiciela w Grobie Pańskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 7.00. Zapraszamy o godz. 8.00 do wspólnej modlitwy podczas CIEMNEJ JUTRZNI.

Oddajemy w tym dniu cześć krzyżowi przez: modlitwę w postawie klęczącej, przez głęboki ukłon, dotyk dłonią. Zachęcamy Was do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.

Zgodnie z wielowiekową tradycją święcimy pokarmy. Warto pamiętać, że uroczyste niedzielne wielkanocne śniadanie zawsze powinno być połączone z naszą modlitwą i obecnością na Mszy św. ŚWIĘCENIE POKARMÓW WIELKANOCNYCH i krótka adoracja o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00. Zachęcany do osobistej modlitwy przy Bożym Grobie i Adoracji Krzyża.

O godz. 20.00 rozpoczniemy celebrację LITURGII WIGILII PASCHALNEJ. To jedna z najbardziej uroczystych liturgii w roku. Prosimy przynieść świece z okapnikami. Zakończymy liturgię PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Zapraszamy na procesję poczty sztandarowe, górników do niesienia baldachimu, gospodynie w świątecznych strojach.

 

 W imieniu Duszpasterzy

 Ks. prob. Piotr Kędzior