Życzenia na Boże Narodzenie

Opublikowane przez psadmin w dniu

Kochani Parafianie!

800 lat temu, w Boże Narodzenie 1223 roku, św. Franciszek zbudował w Greccio żywy żłóbek. I od tego momentu powstają w naszych parafiach i domach stajenki, aby przypomnieć nam o tym, co ważne: Bóg przychodzi, aby zamieszkać pośród nas. Bóg nas kocha i chce być z nami. To dlatego Jezus przyszedł na świat, stał się mały, żył w rodzinie z Maryją i Józefem i nadal jest obecny u naszego boku i w każdym z nas: ponieważ nas kocha!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam zatrzymania przy Jezusie, który przychodzi, aby dotknąć serca każdego z nas. Świętujmy Narodzenie Jezusa rozważając drogę ogromnej miłości Boga, którą przeżywamy i rozważamy podczas sprawowania Eucharystii, prawdziwego centrum Bożego Narodzenia; w niej Jezus uobecnia się w sposób realny, prawdziwy Chleb, który z Nieba zstąpił. Przypomina nam o tym zbudowana stajenka w naszym świerklańskim kościele – tak blisko ołtarza.

Drodzy Parafianie!

Zapraszam Was w Nowym Roku każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele podczas nabożeństw i Mszy świętych. Zachęcam Was do uczestniczenia w grupach i wspólnotach, które działają przy naszej parafii.

Kochani Parafianie!

Niech czas świątecznych dni zbliży nas jeszcze bardziej do Jezusa. Życzę Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz szczęśliwego, zdrowego, przepełnionego Bożym błogosławieństwem Nowego 2024 Roku!

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie!

Ks. Piotr Kędzior – proboszcz