Ekstremalna Droga Krzyżowa

Opublikowane przez psadmin w dniu

40 KILOMETRÓW SPOTKANIA Z BOGIEM – DROGA PIĘKNEGO ŻYCIA

Czy połączenie modlitwy z wielkim fizycznym wysiłkiem może pomóc spotkać Boga? Coś na ten temat może powiedzieć każdy, kto był już na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Tych, którzy chcą się przekonać, zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Od niemal dziesięciu lat stale przybywa chętnych, by wyruszyć na rozważanie Drogi Krzyżowej w czasie całonocnego marszu. Trasa jest pokonywana w milczeniu, w samotności lub niewielkiej grupce. Jest trudna – wiedzie przez lasy i polne ścieżki, ale zdarzają się także bagna, wysokie zarośla lub śliskie zejścia.

Pojawia się jednak pytanie: po co się tak męczyć? Czy przeżycie Drogi Krzyżowej w kościele nie wystarczy?

EDK nie jest konkurencją dla nabożeństwa w kościele. Jest między innymi dla tych, którzy czują, że w codzienności trudno jest czasem znaleźć czas i miejsce na spotkanie z Bogiem. Jest wezwaniem do porzucenia wygody, komfortu i poczucia bezpieczeństwa, by zaryzykować duchowe przeżycie, które może trwale zmienić człowieka. Zresztą, jak mówi jeden z uczestników poprzednich edycji EDK – „każdy ma w głowie swoje sprawy, intencje, problemy; każdy ma powód, dla którego idzie.” Warto się przekonać, co sprawia, że z roku na rok idzie coraz więcej osób.

Każdego, komu bliska jest ta duchowość, w tym roku ponownie zapraszamy do wyruszenia w swoją Ekstremalną Drogę Krzyżową w Świerklanach. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „DROGA PIĘKNEGO ŻYCIA” i zagości w naszej parafii 16 marca. O godz. 19.00  zostanie odprawiona Msza Święta w intencji uczestników i sympatyków EDK. Przed Mszą Świętą można będzie nabyć pakiet uczestnika, zawierający m.in. specjalnie przygotowany na tą okoliczność tekst rozważań Drogi Krzyżowej. Po Mszy Świętej każdy, kto postanowi podjąć się tego wyzwania, wyruszy w swoją indywidualną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Podobnie, jak w ubiegłym roku, wyruszy też – nieco mniej wymagająca – parafialna Droga Krzyżowa trasą świerklańskich kapliczek i krzyży.

Choć ze względu na osobisty wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można w nią wyruszyć o dowolnej porze roku, wszystkich planujących wyruszyć na EDK w ten wieczór, prosimy o odpowiednie przygotowanie się (m.in. ubiór, jedzenie, możliwość wycofania się w dowolnym momencie…) i wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie www.edk.org.pl, gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Więcej informacji tradycyjnie można znaleźć na stronie „Ekstremalna Droga Krzyżowa Świerklany” na Facebooku (fb.com/swier.edk). Informacje na temat obu świerklańskich Dróg Krzyżowych będą jeszcze podawane w czasie parafialnych ogłoszeń.

przygotowujący EDK w Świerklanach


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.