Boże Narodzenie 2019

Opublikowane przez psadmin w dniu

CHWAŁA BOGU NA WYSOKOŚCI, A NA ZIEMI POKÓJ LUDZIOM JEGO UPODOBANIA

Łk 2, 14

Bóg jest tak wielki, że może stać się mały. Bóg jest tak potężny, że może stać się bezbronny i przyjść do nas jako bezbronne Dziecię, abyśmy mogli Go pokochać. Bóg jest tak dobry, że rezygnuje ze Swej boskiej chwały i rodzi się w stajence, abyśmy mogli Go odnaleźć, i aby Jego dobroć mogła nas dotknąć i z naszą pomocą stać się udziałem również innych.

DRODZY PARAFIANIE

Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela oraz wpatrując się w pokój i ciszę Betlejemskiej Groty, pragniemy wszystkim parafianom złożyć najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia w podejmowaniu ważnych życiowych zadań i obowiązków.

Życzymy Wam pokoju serca, wzajemnej miłości oraz otwartości na dar przebaczenia, bez którego trudno wyobrazić sobie przeżywanie tego świętego dla nas czasu. Umocnieni bliskością Chrystusa narodzonego z Maryi Dziewicy rozradujmy się w Duchu Świętym, który nieustannie nas wspiera w pielgrzymce wiary, uzdalnia do stawania się bezinteresownym darem dla innych oraz obdarowuje nadzieją.

Niech tajemnica Bożego Narodzenia umacnia Waszą wiarę, że Bóg jest rzeczywiście obecny z nami, że przenika nasze serca, że zna nasze radości i smutki. Bożej Dziecinie polecamy chorych i osłabionych wiekiem, życzymy im zdrowia i nadziei. Zdrowych, rodzinnych i radosnych świąt przeżytych w otwarciu na Boga i na drugiego człowieka.

Z najlepszymi życzeniami i modlitwą

DUSZPASTERZE