Fala Radości 2019

Opublikowane przez psadmin w dniu

DAJ SIĘ ZAPROSIĆ NA XXIII FALĘ RADOŚCI

PROSIMY O CIASTO

Nasze mamy i babcie BARDZO PROSIMY O UPIECZENIE CIAST, które wezmą udział w konkursie: „SŁODKA BLACHA 2019”. Główna nagroda: zestaw blach do pieczenia ciast, książka kucharska. Można również upiec smakowite ciasta, które nie będą brały udziału w konkursie, a które po prostu będą darem serca… na ciasta czekamy przez całą sobotę – 1 czerwca, oraz  w niedzielę – 2 czerwca do południa w Domu Spotkań.

PROSIMY O POMOC

W sobotę, 1 czerwca chcemy wszystko już przygotować – rozstawić namioty, stoiska, rozłożyć ławki i stoły do biesiadowania  – rozpoczynamy o godz. 10.00.

NIE ZAWIEDŹCIE NAS.

ATRAKCJE TEGOROCZNEJ FALI RADOŚCI

Występy na scenie, atrakcje dla dzieci (balony z helem do gadania), zjeżdżalnie dmuchane dla dzieci, loteria fantowa z bardzo cennymi nagrodami (m. in. rower turystyczny, deskorolka elektryczna, hulajnoga, prawo jazdy, rodzinna sesja fotograficzna) – każdy los wygrywa, konkursy, nie tylko dla dzieci, aukcje dzieł wykonanych przez naszych przez naszych parafian, aukcje ciekawych gadżetów, kuchnia polowa (grochówka, bigos, żurek, bogracz, pieczone kiełbaski, pizza, lody, popcorn), kawiarenka z kawą i ciastami, pączki z niespodzianką, koło radości.

CO ŁĄCZY TŁUSTY CZWARTEK Z FALĄ RADOŚCI?

Oczywiście, jak widać na plakaciku – wspólny mianownik to PĄCZKI! Już trzecia Fala Radości ma nową formułę. Radość przeżywamy na farskim ogrodzie, boisku, placu, po prostu każdy skrawek naszego zaplecza sportowo – rekreacyjnego to – FALA RADOŚCI! Aby w niedzielę, 2 czerwca zakupić pączki z niespodzianką w środku, trzeba po wyjściu z niedzielnej Mszy Świętej podejść do stoiska przed kościołem. Kupujmy ze szczerym, hojnym sercem, wtedy, tak jak podobno w TŁUSTY CZWARTEK, nie przybywa kalorii!!! Będziemy sprzedawać, aż do wyczerpania zapasu. W tym roku SOBOCIKOWYCH PACZKÓW będzie około 1800. Aby przynajmniej, co trzeci miał „w sobie” niespodziankę, już od kilku miesięcy sztab zdolnych Pań i Panów przygotowuje: biżuterię srebrną i „kolorową”, świeczniki, bieżniki, serwetki, maskotki, „powitalniki”, siatki, wianki, ceramikę, „organizery” i wiele innych praktycznych przedmiotów. W tym zestawie będą też zaproszenia. Znalezione w pączkach numerki, przyniesiemy po południu na zasadniczą część naszego festynu. W namiocie obok Domu Spotkań, odbierzemy przynależny do numerka lub symbolu – prezent. Wartość wszystkich przedmiotów „ukrytych” w pączkach prawie pokrywa się z kwotą otrzymaną z ich sprzedaży. Wspomagając w ten sposób wakacyjne wyjazdy naszych dzieci sami jesteśmy obdarowani. Około 100 osób wspiera to dzieło przynosząc dary do BANKU SZCZERYCH SERC. Ofiarowując jajka, cukier, mąkę, masło, śliwkowe powidła obniżamy koszty produkcji paczków. To też bardzo znaczący wkład.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają ważną część FALI RADOŚCI jaką są…  PĄCZKI Z NIESPODZIANKĄ!